18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ ۱۱:۵۲:۴۶
کد مطلب:  654225
سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان:
فعالیت بیش از ۷۷ هزار دانش آموز در تشکل های دانش آموزی استان کرمان

سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی استان، گفت: بیش از ۷۷ هزار دانش آموز در تشکل های دانش آموزی استان در حال فعالیت هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمیدرضا دعاگویی در این مراسم با گرامیداشت یادو خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در حادثه ۷تیرماه سال 60 حزب جمهوری اسلامی، گفت: توقعات در همه زمینه ها از آموزش و پرورش بالاست و ما باید در این دستگاه عظیم نقش پیش گیرانه را در زمینه آسیب های اجتماعی جامعه داشته باشیم.

وی افزود: آموزش و پرورش باید زمینه تربیت یک شهروند خوب و مطلوب را فراهم کند و آموزش های اولیه و مقدماتی را در این زمینه سرلوحه کارخود قرار دهد.

حمیدرضا دعاگویی برگزاری اردوهای دانش آموزی را بخشی از آموزش و تربیت دانش آموزان دانست و اظهارداشت: نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان در کشور شکل گرفته است و دامنه نفوذ آموزش و پرورش در کشور بسیار زیاد است.

سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان آموزش کار تشکیلاتی را یکی از وظایف سازمان دانش آموزی برشمرد و خاطرنشان کرد: مدرسه محوری و توجه به فعالیت های مدرسه با اولویت کار دانش آموزی در دستور کار فعالیت های آموزش و پرورش استان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه نقش آفرینی برای مدرسه فراهم شود، افزود: نباید انجام کارها در حد شعار باشد و در عمل و اجرا باید به آن توجه شود.

حمیدرضا دعاگویی ادامه داد: دانش آموزان باید در تصمیم سازی ها نقش داشته باشند و آینده کشور در نقش آفرینی آنان در جامعه ساخته خواهد شد.

سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان یکی از اهداف سازمان دانش آموزی را تقویت هویت ملی و اجتماعی دانش آموزان عنوان کرد و گفت: دانش آموزان در تشکیلات سازمان دانش آموزی منظم و برنامه محور تربیت می شوند که باید این بخش از تربیت تقویت شود.

به اشتراک بگذارید :