18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ ۱۲:۳۰:۲۱
کد مطلب:  654277
بازدید هیئت دیپلماتیک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از مدارس استان کرمان

هیئت دیپلماتیک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از مدرسه حکیم عمرخیام آموزش و پرورش ناحیه دو استان کرمان بازدید کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمیدرضا دعاگویی سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه این بازدید، گفت: با ممنوعیت ثبت نام پناهندگان افغانستانی در استان های همجوار ، توفیق میزبانی قریب سی هزار  نفر دانش آموز پناهنده افغانستانی را در سطح مدارس استان داریم.

وی گفت: شش شهرستان و منطقه مجاز اقامت و اسکان شامل رفسنجان ، نواحی یک و دو ، سیرجان ، زرند ، بردسیر ، چترود ، ماهان ، شهداد و نوق  امر آموزش به دانش آموزان اتباع خارجی را برعهده دارند .

حمیدرضا دعاگویی، اظهار داشت: آموزش و پرورش استان کرمان  با بهره گیری از تمامی امکانات و ظرفیت ها و همکاری دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت در زمینه ی ایجاد بستر مناسب تداوم امر مقدس آموزش و پرورش این عزیزان در کنار دانش آموزان ایرانی ، برگزاری اردوها و مسابقات فرهنگی ، هنری و پژوهشی در مدارس عادی ، هیات امنایی و غیردولتی تلاش نمود است .

سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به هزینه کرد بیش از دو میلیون و پانصد هزارتومان برای هر دانش آموز پناهنده افغانستانی  توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و نرخ بالای زاد و ولد در این خانواده ها و پیش بینی ثبت نام بیش از 000/31 نفر دانش آموز در سال تحصیلی آینده، افزود: انتظار داریم سازمان های بین المللی و حقوق بشر به منظور ارائه بهتر خدمات آموزشی به این دانش آموزان در زمینه ی ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی ، آموزش نیروی انسانی و توانمند سازی خانواده ها آموزش و پرورش را یاری رساند.

به اشتراک بگذارید :