18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۷ ۱۵:۲۲:۲۰
کد مطلب:  654975
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:
آموزش و پرورش باید از جریان های سیاسی دور باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان، گفت: امور آموزش و پرورش را باید از جریان های سیاسی خارج کرد تا بستر رشد انسان های بالنده فراهم شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، ضمن تقدیر از مدیرکل سابق این نهاد به دلیل انجام شایسته وظایف در این پست، افزود: باید تفکری دلسوز، عادل و مومن بر جریان آموزش و پرورش حاکم شود

وی با اشاره به اینکه افرادی که از اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون و بعد از این مسئولیت آموزش و پرورش را به دست گرفته اند مورد خطاب من هستند، تاکید کرد: باید فضای تعلیم و تربیت را به دست افراد شایسته و اخلاق مدار در تمام ادوار بدهیم و خطاب من فراتر از این جمع است

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: آموزش و پرورش باید مهد انسان های شایسته باشد و با تغییر دولت ها تغییر نکند

وی افزود: نیاز به اندیشه های شایسته در امر تعلیم همواره مورد توجه است لذا باید در سند آموزش و پرورش آنچه را که خدا خواسته در دستور کار قرار داد

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، گفت: باید بستر رشد در آموزش و پرورش را فراهم کنیم و افرادی که مسئولیت می گیرند در درگاه خدا پاسخگو هستند

وی علم را وجه تمایز و تفکر آدمی دانست و خاطرنشان کرد: علم معیاری قرآنی برای برتری انسان ها در پیشگاه خداوند است

امام جمعه کرمان، اظهار داشت: علم ظرفیتی خدادادی در اختیار بشر است تا بشر تعلیم و تعلم را در دستور کار خود قرار دهد که پایه آن آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: باید اعمال شایسته انجام شود و ابزارهای لازم در اختیار تعلیم و تعلم قرار گیرد لذا دولت ها باید در این راستا تجهیزات مورد نیاز سیستم آموزش و پرورش را فراهم کنند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید مهد انسان‌های شایسته باشد تا با تغییر دولت‌ها و قدرت‌ها تغییر نکند افزود: باید نگاه و تفکر دینی و اسلامی در آموزش و پرورش جریان داشته باشد.

وی تصریح کرد: امروز همه ما در بخش اقتصاد در برابر دشمن خارجی کنار هم کمک می کنیم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد لذا این همدلی و همراهی در آموزش و پرورش باید ضریب بالاتری داشته باشد تا این نهاد به یک جریان پاک، زلال و شفاف تبدیل شود.

برپایه این گزارش مسئولان استان کرمان از جمله سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی، فرماندار، مسئولان انتظامی، امنیتی و قضایی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید آموزش و پرورش استان کرمان حضور داشتند. در این آیین از خدمات محمد محسن بیگی تقدیر و احمد اسکندری نسب به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش کرمان معرفی شد.آموزش و پرورش استان کرمان 2 ماه گذشته به سرپرستی دعاگویی اداره شد.

به اشتراک بگذارید :