18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ ۱۰:۰۰:۱۴
کد مطلب:  655392
مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان:
مدیریت بر دل ها، رمز موفقیت مسئولان آموزش و پرورش است

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در آموزش و پرورش با انسان صاحب اختیار سرو کار داریم، گفت: طی چهار سال گذشته همه تلاش خود را در جهت رضای خدا کرده‌ام گرچه در این راه عده‌ای خواستند افرادی را در سمت‌شان بگذارم یا بردارم اما من به وجدانم رجوع کردم و از کارهایی که انجام داده‌ام پشیمان نیستم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمد محسن بیگی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، اظهار کرد: ۱۰۴سال قبل در نظام جدید تعلیم و تربیت اولین رئیس آموزش و پرورش استان کرمان منصوب شد که مرحوم کاظمی بود.

وی افزود: ۳۷ نفر تا پایان سال ۱۳۵۷ مسئولیت این دستگاه را بر عهده داشتند و بعد از انقلاب هم ۱۴ نفر منصوب شدند که روی هم ۵۷ نفر می‌شوند و من به لطف خدا جز این افراد بوده‌ام.

محسن بیگی تصریح کرد: در آموزش و پرورش پول و زور محوریت ندارند تعلیم و تربیت کار دل است که باید بر دل‌هابنشیند و اثر گذار باشد.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: کار تعلیم و تربیت در واقع انسان سازی است و باید همه بدانیم که این امر مقدس نباید آلوده به مسائل حاشیه‌ای شود.

وی افزود: عمر دوره مدیریت کوتاه است همانگونه که عمر آدمی کوتاه است اما در همین دوران هم می‌توان به شیوه‌های مختلفی مدیریت کرد، یعنی هم می‌شود مدیریتی حقیرانه داشت و یا با عزت و شرف مدیریت کرد.

محسن بیگی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۴ دکتر فانی امانتی به بنده به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به من سپرد که باید امانتدار عزت و حرمت معلم و دانش‌آموز بودم.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان گفت: کار تعلیم وتربیت در واقع انسان سازی است و باید همه بدانیم که این امر مقدس تعلیم و تربیت نباید آلوده به مسائل حاشیه ای شود.

وی گفت: چه کسانی به این حریم و حرمت دست‌اندازی می‌کنند که خود شما بهتر می‌دانید، من از کسی کینه به دل نمی‌گیرم چرا که احساسم این است خداوند عدالتش را تحت هیچ عنوان و شرایطی فدای هیچ مسئله‌ای نمی‌کند.

وی افزود: ما سعی کردیم تلاش‌هایمان در آموزش و پرورش برای خدا باشد و این کارها را تک تک معلمینی انجام داده‌اند که در شرایطی سخت کار تعلیم و تعلم را بر عهده داشتند.

محسن بیگی گفت: طی چهار سال گذشته همه تلاش خود را در جهت رضای خدا کرده‌ام گرچه در این راه عده‌ای خواستند افرادی را در سمت‌شان بگذارم یا بردارم اما من به وجدانم رجوع کردم.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان، تصریح کرد: تا به اینجا از هیچ کدام از کارهایی که انجام داده‌ام پشیمان نیستم و از کسانی که در این راه من را همراهی کردند تشکر می‌کنم.

برپایه این گزارش مسئولان استان کرمان از جمله سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی، فرماندار، مسئولان انتظامی، امنیتی و قضایی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید آموزش و پرورش استان کرمان حضور داشتند. در این آیین از خدمات محمد محسن بیگی تقدیر و احمد اسکندری نسب به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش کرمان معرفی شد.آموزش و پرورش استان کرمان 2 ماه گذشته به سرپرستی دعاگویی اداره شد.

 

به اشتراک بگذارید :