20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ ۰۷:۵۸:۱۳
کد مطلب:  655887
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
تربیت سیاسی و اجتماعی دانش آموزان لازمه رشد فکری آنان است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی روسا و معاونان پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق استان کرمان مهمترین مأموریت‌ سازمان دانش‌آموزی را تربیت سیاسی دانست و گفت: تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان یکی از مواردی است که می‌تواند به رشد فکری دانش‌آموزان کمک کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان علی رضا کاظمی در این گردهمایی،  گفت: یکی از سیاست‌های کلی سازمان دانش‌آموزی تقویت تشکل‌های دانش‌آموزی با رویکرد مهارت‌آموزی است.

کاظمی گفت: امروز ارتقاء توانمندی‌های مهارتی در عرصه‌های مختلف برای ورود به اجتماع مورد نیاز دانش‌آموزان است .

وی با اشاره به اینکه تربیت با امر و نهی محقق نمی شود، افزود: انتظارات جامعه از آموزش و پرورش زیاد است و ما وظیفه داریم این دستگاه بزرگ را حفظ کنیم.

کاظمی افزود: سونامی که آموزش و پرورش را با بحران های غیرقابل حل روبه رو خواهد کرد و کار را سخت می کند تربیت نیروی انسانی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید آموزش ها همراه با مهارت آموزی باشند، اظهار داشت: باید در راستای تربیت معلمان حرفه ای قدم برداریم و معلم با انگیزه تکنولوژی می سازد و محتوا تولید می کند.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش باید دغدغه اصلی حاکمیت، دولت و نظام باشد تا مشکلات آن حل شود و فرهنگیان امر تعلیم و تربیت را بدون داشتن دغدغه های حاشیه ای دنبال کنند.

علی رضا کاظمی مهمترین مأموریت‌ سازمان دانش‌آموزی را تربیت سیاسی و اجتماعی دانش آموزان دانست و گفت: تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان یکی از مواردی است که می‌تواند به رشد فکری دانش‌آموزان کمک کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: خبرگزاری پانا بهترین گزینه برای رشد سیاسی و فرهنگی دانش‌آموزان است و آموزش وپرورش مفتخر است این خبرگزاری با شعار هر مدرسه یک خبرنگار بزرگترین شبکه‌ی رسانهای دانش‌آموزی را تشکیل داده است .

کاظمی ضمن اشاره به توانمندی دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف، گفت: هر یک از دانش‌آموزان توانمندی‌ها و آگاهی‌هایی در عرصه های سیاسی، اجتماعی ،دینی و فرهنگی دارند که می‌توانند از طریق خبرگزاری پانا مطالبات جامعه دانش‌آموزی را از مسئولان تقاضا کنند و این خبرگزاری زبان گویا، رسا و مبلغ دانش آموزان در عرصه‌های گوناگون آموزش وپرورش است.

وی خبرگزاری پانا را یکی از بخش‌های مهم حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی دانست و گفت: تقویت پانا در دستور کار معاونت پرورشی و فرهنگی است و ما جهت بلوغ فرهنگی و سیاسی دانش آموزان از آنها حمایت می‌کنیم.

برپایه این گزارش گردهمایی روسا و معاونان پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با حضور علی رضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در محل سالن شهید مهدوی آموزش و پرروش ناحیه دو کرمان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :