9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۴ ۱۵:۵۸:۵۵
کد مطلب:  27kRg3nC
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان:
پژوهش مداری ،برنامه محوری و اخلاق گرایی رویکرد مهم آموزش و پرورش لرستان در دولت تدبیر و امید است

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به فعالیت 4هزار و 200 آموزشگاه لرستان در قالب 15هزار کلاس درس و320هزار دانش آموز ، حرکت در راستای تحقق سیاست های پنج گانه مقام عالی وزارت را راهبرد مهم دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و گفت : پژوهش مداری ،برنامه محوری و اخلاق گرایی رویکرد مهم آموزش و پرورش لرستان در دولت تدبیر و امید است .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان لرستان، گودرز کریمی فر در جمع کارگروه ارزیابی و نظارت اظهاركرد: خلاقیت ، نوآوری ، تحقیق و پژوهش مهمترین مولفه هایی است که می تواند ما را در دستیابی به آموزش و پرورش کارآمد ، پیشتاز و پیشرو کمک کند .

وی به توجه خاص به معلم و دانش آموز در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و تصريح كرد : ما در آموزش و پرورش به دنبال شناسایی و هدایت استعدادهای دانش آموزان هستیم و تلاش می کنیم تا بستر ایجاد شده در کلاس و مدرسه ما را به این هدف مهم رهنمون سازد .

کریمی فر توجه به 5اصل مدیریتی برنامه ریزی ، سازماندهی ، هماهنگی ، کنترل و نظارت را لازمه توفیق در رسالت مهم تعلیم و تربیت برشمرد و تاکید کرد : آموزش و پرورش لرستان در دوسال اخیر توفیقات بسیار خوبی کسب کرده و تلاش می شود تا با مدیریت علمی و برنامه محور حرکت در ریل آموزش و پرورش هوشمندانه و عالمانه طی شود .

وی کسب جایگاه سوم لرستان در رتبه های تک رقمی کنکور سراسری ، کسب رتبه سوم در جشنواره جوان خوارزمی ، رتبه عالی در ستاد پروژه مهر ، 117مدال در مسابقات بین المللی و ملی ورزشی و دهها رتبه کشوری در مسابقات فرهنگی ،هنری و فراخوان پرسش مهر را از جمله این توفیقات برشمرد و گفت : با توسعه مشارکت همه جانبه در آموزش و پرورش و نهادینه کردن فرهنگ مشارکت در تعلیم و تربیت می توان به نمادسازی و نهاد سازی این مشارکت ها کمک کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش  استان لرستان به برگزاری شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در لرستان اشاره کرد و گفت : آموزش و پرورش در این جشنواره با دعوت از 3هزار خیر مدرسه ساز توانست به ارتقای شاخص فضای آموزشی و توسعه عدالت آموزشی در مناطق محروم و صعب العبور نزدیک تر شود.

کریمی فربراین نکته تاکید کرد که هزینه کردن در آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری است و سرمایه انسانی که حاصل تعلیم و تربیت است مهمترین مولد توسعه کشور است . کریمی فر در ادامه به ساماندهی بهینه نیروی انسانی اشاره کرد و گفت : با ساماندهی بهینه نیروی انسانی لرستان توانست 20هزار ساعت درساعات اضافه تدریس آموزشی صرفه جویی کند .

 وی در ادامه به ارتقاء کیفیت و بهره وری مدیریت آموزشی هم اشاره کرد و گفت : در راستای این سیاست 7برنامه اجرایی شد که از آن جمله می توان به تشکیل کارگاههای آموزشی ، برگزاری جشنواره های ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی و برگزاری آزمون های تخصصی مدیران اشاره کرد . وی تاکید کرد : با نگاه سنتی و بسته نمی توان آموزش و پرورش را اداره کرد و ضرورت دارد با نگاهی جامع ، علمی و برنامه محور به دنبال هدایت آموزش و پرورش بود .

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در ادامه سخنان خود افزود : باید با آرامش و تدبیر کارکرد و از حواشی اجتناب کرد . وی زیبایی در تصمیم گیری ، برنامه ریزی ؛ دقت در واکنش ، توجه به گفتمان و منطق و پرهیز از شعار زدگی را لازمه کار در آموزش و پرورش برشمرد و تصریح کرد : باید هدف را مشخص کرد و در فضایی منطقی و واقع بینانه به دنبال رسیدن به اهداف حرکت کرد .

به اشتراک بگذارید :