18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ۱۱:۳۹:۴۲
کد مطلب:  657994
معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان خبرداد:
برگزاری ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی ویژه فرهنگیان استان کرمان در سال ۹۶

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت ویژه فرهنگیان استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمیدرضا دعاگویی در گردهمایی کارشناسان نیروی انسانی شهرستان ها و مناطق استان کرمان، گفت: باید اهداف وزارت آموزش و پرورش را اجرا و دنبال کنیم و در جهت پیشبرد اهداف کشور در شرایط کنونی قدم برداریم.

وی با بیان اینکه فرهنگیان بیشترین مقبولیت اجتماعی را در جامعه دارند، افزود: جامعه فرهنگیان با نفوذ خود در جامعه و در اقشار مختلف مردم می توانند در جهت پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی و دستگاه عظیم تعلیم و تربیت نقش موثری داشته باشند.

حمیدرضا دعاگویی اظهار داشت: با توجه به راهبردهای تبیین شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت ویژه فرهنگیان استان در جهت ارتقا نظام تعلیم و تربیت قدم برخواهیم داشت.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به کسب رتبه اول استان در تنوع برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت در کشور، افزود: استان کرمان با برگزاری ۳۲۴ دوره آموزشی ضمن خدمت ویژه فرهنگیان در سال ۹۶ موفق به به کسب رتبه برتر در زمینه تنوع دوره های آموزشی در کشور شد.

وی گفت: یکی از سیاست ها و اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مدرسه محوری است که این اصل در برگزاری دوره های آموزشی در اولویت قرار گرفته است.

حمیدرضا دعاگویی کیفیت بخشیدن به مدرسه را یکی از سیاست های اصلی نظام تعلیم و تربیت دانست و خاطرنشان کرد: مدرسه باید در اولویت اول کاری تمامی برنامه قرار گیرد و در حوزه آموزش نیروی انسانی مدرسه محوری باید نقش پر رنگ تری داشته باشد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اجرای طرح نیازسنجی مدیران مدرسه برای برگزاری دوره های مختلف آموزشی، گفت: توانمند سازی معلمان در موضوعات مختلف و ارتقا دادن مهارت های بین رشته ای برای فرهنگیان یکی از برنامه ها و سیاست های وزارت آموزش و پرورش است.

وی بزرگترین چالش پیش روی آموزش و پرورش استان را خروج نیروی انسانی در چندسال آینده عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی یکی از راهبردهای اصلی برای ساماندهی نیروی انسانی استان است تا منابع انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش استان تامین شود.

وی ادامه داد: مسئولان ستادی باید به برنامه محوری و اولویت دادن به برنامه ها توجه ویژه ای کنند و جزیره ای دیدن و بخشی فکر کردن در اجرای برنامه ها کنار گذاشته شود.

برپایه این گزارش گردهمایی کارشناسان آموزش نیروی انسانی شهرستان ها و مناطق استان با حضور حمیدرضا دعاگویی معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش  استان، رضا همت پور رئیس اداره برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه ستادی در سالن شهید مهدوی آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :