18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ ۱۰:۱۰:۵۲
کد مطلب:  659201
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان:
توسعه آموزش مهارت های زندگی، زمینه پیشگیری از اعتیاد و رفتار های پرخطر را در جامعه فراهم می کند

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان در کارگاه تربیت مدرس طرح آموزش هم زمانی نواحی یک و دو کرمان که به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه دو برگزار شد، گفت: توسعه آموزش مهارت های زندگی، زمینه پیشگیری از اعتیاد و رفتار های پرخطر را را در جامعه فراهم می کند.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، ماشاالله کاربخش گفت: احساس مسئولیت و تعهد، شرط اول مدرسان حوزه مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی است .

وی در خصوص برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: با توجه به توسعه طرح همزمانی در سال تحصیلی آینده، زمینه آموزش جمعی از همکاران علاقه مند در این حوزه فراهم شده است.

کاربخش اظهار امیدواری کرد: با تلاش و همت تمامی کارکنان آموزش و پرورش و توسعه آموزش مهارت های زندگی، زمینه پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر را در جامعه فراهم می کند.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان، با اشاره به نقش بسیار اثر بخش آموزش و پرورش و مدارس در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: یکی از طرح های اثر بخشی  که در دو سال گذشته در مدارس متوسطه دوره دوم در نواحی یک و دو کرمان به مرحله اجرا در آمده است، طرح آموزش همزمانی است که در این طرح معلمان، والدین و دانش آموزان به صورت همزمان و بر اساس سر فصل های آموزشی جداگانه، آموزش می بینند.

شایان ذکر است: در این کارگاه آموزشی سه روزه که  با مشارکت اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان و کارشناسی سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناحیه دو در محل سالن کنفرانس شهید مهدوی این ناحیه برگزار شد، نوذر نخعی متخصص پزشکی اجتماعی و پژوهشگر مرکز تحقیقات علوم اعصاب،  مباحثی در زمینه سبب شناسی مصرف مواد، سبک های فرزند پروری، آشنایی با زمینه های گرایش به رفتارهای پرخطر و راه های پیشگیری از آن مطرح و در این خصوص مطالبی را به همکاران یادآور شد.

به اشتراک بگذارید :