18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ ۱۲:۵۸:۵۰
کد مطلب:  659952
سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
راهیابی 208 طرح دانش آموزان کرمانی به مرحله حضوری بیستمین جشنواره جوان خوارزمی

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه بازدید از روند برگزاری مرحله استانی جشنواره جوان خوارزمی در مرکز پژوهش های علمی – آموزشی آموزش و پرروش استان کرمان از راهیابی 208 طرح از دانش آموزان کرمانی به مرحله حضوری بیستمین جشنواره جوان خوارزمی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، علی صباحی با اعلام این خبر، افزود: 408 نفر در دبیرخانه استانی بیستمین جشنواره جوان خوارزمی ثبت نام شده اند و 344 طرح به دبیرخانه ارائه شده که از این تعداد 208 طرح برای دفاع حضوری در مرحله استانی دعوت شده اند.

وی گفت: از تعداد طرح های ارائه شده به دبیرخانه استان به ترتیب شهرستان شهربابک با 28 طرح، ناحیه یک کرمان با 25 طرح و شهرستان جیرفت با 20 طرح بالاترین رتبه ها را کسب کرده اند و شهرستان ها و مناطق ماهان با 5 طرح، شهداد، فاریاب و فهرج با 4 طرح و قلعه گنج و ریگان با 3 طرح پایین ترین رتبه را داشتند.

صباحی تصریح کرد: بیشترین طرح های ارائه شده به ترتیب مربوط به گروه های علمی زبان و ادبیات فارسی با 81 طرح، مکانیک با 37 طرح و علوم اجتماعی و روان شناسی با 34 طرح و کمترین طرح های ارائه شده نیز مربوط به گروه های شیمی 10 طرح، کامپیوتر، عمران و معماری 7 طرح و ریاضی 3 طرح بوده است.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: از نظر تعداد طرح های  ارائه شده برای دفاع حضوری به ترتیب شهرستان های شهربابک با 23 طرح، ناحیه یک با 21 طرح و رابر و رفسنجان با 15 طرح در رتبه های اول تا سوم قرار گرفتند و شهرستان ها و مناطق شهداد، کشکوئیه، کهنوج و نوق با دو طرح، فهرج با یک طرح و فاریاب بدون طرح، پایین ترین رتبه را داشتند.

وی همچنین گفت: از نظر تعداد طرح های دعوت شده به دفاع حضوری بیشترین طرح ها به ترتیب در گروه های زبان و ادبیات فارسی 29 طرح، مکانیک 26طرح، علوم اجتماعی، روان شناسی، کشاورزی و منابع طبیعی هر کدام 20 طرح و کمترین طرح ها در گروه های رایانه 6 طرح، نانوتکنولوژی، عمران و معماری 4 طرح و ریاضی  3 طرح بوده است.

برپایه این گزارش بیستمین جشنواره استانی جوان خوارزمی استان کرمان با حضور علی صباحی سرپرست معاونت آموزش متوسطه، وحید سیف الدینی رئیس اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه ستادی در محل مرکز پژوهش های علمی آموزشی  آموزش و پرروش استان کرمان برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :