18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۲:۵۰:۵۸
کد مطلب:  661536
مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تامین منابع وزارت آموزش و پرورش:
استان کرمان پیشتاز در تنوع بخشی به منابع مالی و جذب درآمدهای اختصاصی است

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تامین منابع وزارت آموزش و پرورش در سفر به شهرستان رودبار جنوب، گفت: استان کرمان پیشتاز در تنوع بخشی به منابع مالی و جذب درآمدهای اختصاصی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، مهرداد خان ماکو در حاشیه سفر به شهرستان  رودبارجنوب، گفت: با هماهنگی و کار مشترک نهاد ریاست جمهوری، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت آموزش و پرورش ستاد یافتن الگوی توسعه در چهار استان کشور شکل گرفته است.

وی با اشاره به استان‌های مورد هدف در این طرح، افزود: استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و آذربایجان غربی چهار استان مورد هدف در این طرح هستند.

خان ماکو با بیان اینکه برای اجرای این طرح باید همه دستگاه‌های عضو به کمک وزارت آموزش و پرورش آیند، اظهار داشت: کیفیت بخشی به برنامه های مالی و بودجه‌ای وزارت آموزش و پرورش در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تامین منابع وزارت آموزش و پرورش، گفت: به دنبال تحقق صد درصدی بودجه آموزش و پرورش از لایحه سالانه بودجه کشور هستیم و مستقل شدن ردیف بودجه ای در لایحه ی سالانه می ‌تواند کمک مضاعفی به اجرای برنامه های این وزارتخانه داشته باشد.

وی استان کرمان را استانی پیشتاز در تنوع بخشی به منابع و جذب درآمدهای اختصاصی عنوان کرد و افزود: معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان و اداره برنامه، بودجه و تامین منابع استان در کیفیت بخشی به منابع مالی و استفاده صحیح از منابع و جذب درآمدهای اختصاصی بالا و تنوع بخشی به منابع و درآمدها در کشور جزبرترین استان ها است.

مهرداد خان ماکو اصلاح فرآیندهای مالی و وصول منابع و جذب درآمدهای اختصاصی را یکی از سیاست های مهم وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف ما در وزارت آموزش و پرورش این است که در مسائل مالی و بودجه‌ای فاصله بین ستاد و استان ها را کم کنیم و استان ها بتوانند در امور بودجه ای خود تصمیم‌گیر باشند.

وی با تأکید بر اینکه باید در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور حرکت کنیم، افزود: داشتن برنامه مشخص برای امور مالی یکی از اهداف اصلی وزارت آموزش و پرورش است که استان کرمان پیشرفت قابل توجهی در زمینه برنامه محوری و تعیین الگوهای مالی مشخص داشته است.

مدیرکل برنامه، بودجه و تامین منابع وزارت آموزش و پرورش ورود مدیران و بازدید میدانی آنان از مناطق کمتر توسعه یافته و محروم را مهم دانست و افزود: استفاده از تمامی امکانات آموزش و پرورش برای خود فرهنگیان و داشتن برنامه های مشخص و مدون در امور منابع و بودجه در آموزش و پرورش استان کرمان و اجرای پروژه های متعدد در این استان  در آینده شاهد دو برابر شدن درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان کرمان خواهیم بود.

خان ماکو با اشاره به اینکه سیاست ما بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است، خاطرنشان کرد: بحث قیمت تمام شده دانش آموزی در دفاع از بودجه سنواتی وزارت آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال ۹۸یکی از راهبردهای اصلی ما در وزارتخانه است که به سهم بودجه ای خود در کل کشور دست خواهیم یافت.

بر پایه این گزارش مهرداد خان ماکو مدیر کل برنامه، بودجه و تامین منابع وزارت آموزش و پرورش، عسکری معاون مدیرکل برنامه و بودجه وزارت، حسین میرزایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان، موسی افضلی رئیس اداره برنامه، بودجه و تامین منابع استان و جمعی از کارشناسان حوزه ستادی در سفر یک روزه به شهرستان رودبار جنوب از مدارس این شهرستان بازدید کردند.

به اشتراک بگذارید :