20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ ۱۱:۰۶:۵۸
کد مطلب:  661914
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:
اخلاق محوری، وحدت و عمل گرایی رمز موفقیت آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در صبحگاه مشترک اداری با اشاره به سه محور مهم برای پیشرد اهداف آموزش و پرورش ، گفت: اخلاق محوری، وحدت و عمل گرایی رمز موفقیت آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در صبحگاه مشترک اداری، گفت: معلمان با ایثار و از خودگذشتگی پرچم جمهوری اسلامی را در دور افتاده ترین نقاط کشور به اهتزاز در آوردند و باید قدردان زحمات آنان بود.

وی افزود: نجابت و شرافت معلمان باید الگوی همه مردم جامعه قرار گیرد و معلمان با پشتکار، صبر و شکیبایی برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند.

احمد اسکندری نسبت به سه راه کار مهم و حیاتی هر جامعه برای رسیدن و پیشبرد اهداف خود اشاره کرد و افزود: اخلاق محوری یکی از مولفه‌های اصلی پیشبرد اهداف است که در دین مبین اسلام هم بر اهمیت آن در جامعه و در بین مسئولان تاکید شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه افراد خوش اخلاق دیگران را به دور خود جمع می کنند، اظهار داشت: اخلاق ریشه در ذات و سرشت هر انسانی دارد و بسیاری از انسان ها هستند که در جامعه این لقب را به خود گرفته اند.

وی به دومین راهکار پیشرفت هر جامعه اشاره کرد و افزود: عمل گرایی دومین نکته مهم در زمینه پیشرفت هر جامعه است و در این زمینه همه باید بسیج شوند تا آموزش و پرورش به جایگاه اصلی خود دست پیدا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عزتمندی و تکریم معلم را یکی از وظایف همه آحاد ملت و مسئولان دانست و افزود: معلم رکن اصلی هر جامعه است و نجابت و شرافت معلم به کمک نظام جمهوری اسلامی آمده است.

احمد اسکندری نسب گفت: آموزش و پرورش باید به محیطی سرشار از صفا و صمیمیت و همدلی تبدیل شود و ما در آموزش و پرورش یک خانواده هستیم و همه باید از ما الگو بگیرند.

وی با اشاره به اینکه نباید اجازه داد تا به منزلت اجتماعی معلم خدشه ای وارد شود، اظهار داشت: آموزش و پرورش بهترین جایگاه اعتماد برای مردم است و فرهنگیان در جامعه بیشترین مقبولیت اجتماعی را دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در ادامه سومین محور اساسی و مهم برای رسیدن به اهداف را وحدت و همدلی عنوان کرد و افزود: اگر همگرایی و هم افزایی در بین آحاد مردم و جامعه وجود داشته باشد به آن چیزی که بخواهیم دست پیدا خواهیم کرد.

اسکندری نسب با بیان اینکه در آموزش و پرورش همه باید احساس کنند که همراه و همدل هستند، گفت:  همه باید با همراهی و همدلی و وحدت یکپارچه در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت به نقطه مشترکی که آن ارتقاء آموزش و پرورش است دست پیدا کنیم.

وی آموزش و پرورش را کانونی از وفاق و همدلی که مأموریت تربیت شهروندی مطلوب و در طراز جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد دانست و بر تقویت این دستگاه عظیم تاکید کرد.

اسکندری نسب، خاطرنشان کرد: هر کجا و در هر زمانی در کنار هم بودیم و وحدت و اتحاد داشتیم پیروز شدیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان شرایط کنونی کشور را حساس دانست و افزود: در شرایط کنونی دشمن درصدد ناامیدکردن مردم به نظام اسلامی و انقلاب است و با ایجاد کردن جو روانی تلاش می کند تا مردم را نسبت به نظام و انقلاب اسلامی بدبین کند و در این شرایط نقش فرهنگیان در راستای دادن روحیه امید به آینده در بین مردم و جامعه حیاتی است.

وی رهبری دلسوز و آگاهانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در شرایط کنونی کشور را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: جامعه هدف ما در آموزش و پرورش مردم هستند و ما باید در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حول محور ایشان حرکت کنیم تا مردم بدانند مسئولان همراه آنان هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نقشه راه این دستگاه عظیم عنوان کرد و گفت: در سند تحول مدرسه به عنوان یک کانون تربیتی که در آن آموزش های سبک زندگی ایرانی و اسلامی داده می‌شود و کانونی از صفا و صمیمیت است تعریف شده که ما برای محقق شدن این اهداف باید تلاشی مضاعف داشته باشیم.

برپایه این گزارش صبحگاه مشترک اداری با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاونان اداره کل، روسا و ‌کارکنان نواحی یک و دو، عشایری، استثنایی و مدیران کارکنان حوزه ستادی در محل سالن شهید ایرانمنش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :