18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ ۰۸:۲۴:۴۲
کد مطلب:  662958
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان:
جشنواره توانمندی پیشتازان، عرصه هنرنمایی مهارتی و تشکیلاتی دانش آموزان است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان در بازدید از جشنواره توانمندی های پیشتازان پسر سازمان دانش آموزی استان، گفت: جشنواره توانمندی پیشتازان عرصه هنرنمایی مهارتی و تشکیلاتی دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، صدیقه مرادی در این بازدید، گفت: ما باید در آموزش و پرورش زمینه حضور دانش آموزان در عرصه های مختلف را فراهم کنیم .

وی با اشاره به اینکه جشنواره توانمندی پیشتازان عرصه هنرنمایی و ارائه توانمندی های مهارتی و تشکیلاتی دانش آموزان است، افزود: دانش آموزان باید از همه ظرفیت های آموزشی و پرورشی استفاده کنند و حضور پررنگی در همه عرصه ها داشته باشند.

مرادی اظهارداشت: اگر دانش آموزان فقط از امکانات آموزشی استفاده کنند و از فعالیت های فوق برنامه فاصله بگیرند تک بعدی رشد می کنند و در این راستا باید زمینه ای فراهم شود که مدارس با نشاط باشند و فعالیت های اردویی و فوق برنامه پررنگ تر دیده شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: باید به دانش آموزان بها داده شود و زمینه حضور آنان در تشکل های مختلف دانش آموزی فراهم شود ورشد همه جانبه دانش آموزان بر اساس سند تحول بنیادین آموزش وپرورش در همه ی ابعاد صورت گیرد.

وی نقش خانواده ها برای تشویق دانش آموزان و مشارکت آنان در برنامه ها را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: خانواده ها باید در کنار آموزش و پرورش باشند و  فرزندان خود را در فعالیت های فوق برنامه و پایگاه های اوقات فراغت ثبت نام نمایند، چرا که دانش آموزان باید در تمام جنبه ها رشد نمایند تا انسانی کامل و جامع الشرایط تربیت شود.

بر پایه این گزارش صدیقه مرادی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان با حضور در جشنواره توانمندی های پیشتازان پسر سازمان دانش آموزی استان از روند برگزاری جشنواره و غرفه های نمایشگاه رادیو اردو، محل استقرار خبرنگاران پانا، کمپ اسکان پیشتازان، ایستگاه های ارزیابی پیشتازان توسط مدرسین بازدید کرد.

 

به اشتراک بگذارید :