19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ ۱۱:۲۳:۱۵
کد مطلب:  663183
در فرایند اعزام معلمان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هیچ امضاء طلایی وجود ندارد.

دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در واکنش به مطلب مندرج در خبرگزاری ملت گفت: در فرایند اعزام معلمان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هیچ امضاء طلایی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل، دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در واکنش به مطلب مندرج در خبرگزاری ملت به تاریخ 97/4/22 با عنوان اعزام  معلمان به خارج از کشور بدون امضای طلایی و سفارشات خاص امکان پذیر نیست گفت:  فرایند اعزام معلمان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در  خارج از کشور کاملا  قانونی و منطبق با روال اداری مشخص انجام می شود و هیچ امضاء طلایی برای اعزام معلمان وجود ندارد.
وی افزود آخرین آزمون اعزام در سال 1391 برگزار گردید که در طول 6 سال گذشته تمامی معلمان اعزامی برمبنای آزمون کتبی و مصاحبه انجام شده در آن سال به مدارس ایرانی در خارج از کشور اعزام شده اند.

پس از 6 سال در سال جاری،  بنابر دستور مقام عالی وزارت آموزش و پرورش مرحله  آزمون کتبی اعزام  توسط مرکز سنجش این وزارتخانه در اردیبهشت ماه 97 با حضور 17307 فرهنگی داوطلب برگزار گردید که از بین این افراد 970 نفر واجد شرایط برای حضور در مرحله مصاحبه دعوت شدند.

انجام مصاحبه نیز توسط برجسته ترین معلمان و اساتید از 25 تیرماه به مدت 15 روز برگزار خواهد گردید. در این مرحله علاوه بر بررسی  صلاحیت های حرفه ای و توانمندی های فردی معلمان،  سنجش و بررسی صلاحیت های شخصیتی ایشان نیز با توجه به استانداردهای لازم در راستای دیپلماسی آموزشی و شرایط زندگی در خارج از کشور انجام می گردد.

شایان ذکر است تمامی مراحل گزینش معلمان خارج از کشور به صورت شفاف و مطابق با استانداردهای  آزمون و سنجش برگزار و هیچ گونه مداخله خارج از چهارچوب در این مسیر صورت نمی گیرد.

به اشتراک بگذارید :