24 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ ۱۷:۵۵:۰۹
کد مطلب:  CEMlyooh
وزير آموزش و پرورش در پيامي به مناسبت هفته«تربيت اسلامي» :
فرهنگيان در ايجاد فضاي گفتگو، تبادل نظر و نقدسازنده و راهكارهاي بهبود كيفيت بكوشند

وزير آموزش و پرورش در پيامي به مناسبت هفته «تربيت اسلامي» خواستار تلاش جدي فرهنگيان ، در ايجاد فضاي گفتگو، تبادل نظر و نقد سازنده و راهكارهاي بهبود كيفيت شد

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، متن كامل پيام علي اصغر فاني به شرح زير است:

« به نام خداوند بخشاينده و مهربان»

 با درود به روح پاك و ملكوتي امام راحل (رحمه ا... عليه) و شهيدان رجايي و باهنر، بنيانگذاران امور تربيتي و با درود به مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و رئيس جمهور محترم، احياگر تدبير و اميد و درود به تمامي فرهنگيان شريف سراسر كشور.

هشتم اسفند ماه ، روز امور تربيتي و آغاز هفته تربيت اسلامي را گرامي مي دارم و با تبريك اين روز، براي مجموع همكاران دستگاه عظيم تعليم و تربيت به ويژه دست اندركاران پرتلاش و دلسوز امورتربيتي مدارس كشورآرزوي سلامت و توفيق مي نمايم.

امورتربيتي شجره طيبه اي است كه به پشتوانه انديشه هاي رفيع و انسان ساز بزرگان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ، در گستره آموزش و پرورش كشور روئيد و بركات معنوي آن، جان و دل گل هاي بوستان عشق و ايثار و جوياي ارزش هاي ديني و انقلاب را شور و شعور بخشيد.

براين اساس ؛ «هفته تربيت اسلامي و روز امور تربيتي» فرصت مناسبي است تاآموزش وپرورش بتواند ضمن ايجاد فضاي گفتگو، تبادل نظر و نقد سازنده، راهكارهاي بهبود وكيفيت بخشي به فعاليت هاي امورتربيتي را موردبررسي قرار دهد.

باعنايت به جايگاه رفيع تعليم وتربيت اسلامي در بسترسازي براي رسيدن كودكان و نوجوانان به مراتبي از حيات طيبه، ارج نهادن و تجليل و قدرداني از زحمات فعالان عرصه امورتربيتي دانش آموزان، شايسته است به عنوان يكي از اقدامات اصلي در تقويت زيرنظام منابع انساني كه اصلي ترين زيرنظام در تحول آموزش وپرورش است ، همواره موردتوجه جدي قرار گيرد.

مجموعه امورتربيتي كه اكنون بيش از سه دهه از تأسيس آن مي گذرد، در دهه پيشرفت و عدالت و در پرتو عنايات و رهنمودهاي حكيمانه مقام معظم رهبري(مدظله العالي) نسبت به اين حوزه وتلاش هاي دولت تدبير و اميد، فرصتي براي نقش آفريني فعال تر فرهنگي و تربيتي دراختيار دارد تا ازطريق هم افزايي و كاربست خلاقيت و نوآوري، مفاهيم عميق تعليم و تربيت اسلامي مبتني برتحول بنيادين را به زيور فضائل اخلاقي، قانون گرايي، مسئوليت پذيري، عدالت گستري، وفاق ملي و نهادينه كردن بيش از پيش فرهنگ و ارزش هاي اسلامي و قرآني بيارايد و جان دانش آموزان و آينده سازان تمدن نوين اسلامي مان را سيراب سازد.

براي همكاران شريف حوزه راهبردي تعليم وتربيت، به ويژه متوليان و متصديان امور تربيتي دانش آموزان، موفقيت و پيشرفت روزافزون در دست يابي به قلّه هاي دانايي و عرصه هاي نوين دانش از درگاه خداوند منّان مسألت مي نمايم.

به اشتراک بگذارید :