18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ ۰۸:۰۶:۱۲
کد مطلب:  665991
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان خبرداد:
احداث 25 مدرسه از ابتدای دولت تدبیر و امید در شهرستان قلعه گنج

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید 25 مدرسه در شهرستان قلعه گنج ساخته و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حسین میرزایی با اعلام این خبر، گفت: ارتقا کیفیت آموزشی و توسعه عدالت آموزشی دو هدف عمده آموزش و پرورش می باشد که دستگاه تعلیم و تربیت با پشتوانه دولت و همکاری مردم و سایر نهادها این دو هدف را با جدیت دنبال می کند.

وی افزود: سلامت هر جامعه به کیفیت نظام آموزشی آن وابسته است و اگر دانش آموزان ارزش‌ها، هنجارها و مهارت‌های اجتماعی لازم را نیاموزند و همچنین مهارت‌ها و تخصص لازم برای انجام وظایف فردی و اجتماعی خود را به طور مؤثر و کار آمد فرا نگیرند، واحدهای آموزشی رسالت خود را به انجام نرسانند که تحقق این رسالت مستلزم توجه به کیفیت نظام آموزشی است.

میرزایی خاطرنشان کرد: عواملی همچون تدریس خوب، برنامه درسی مرتبط، محیط‌های آموزشی مجهز، مدیریت اثربخش و کاربرد روش‌های دانش آموز محور عوامل مؤثر در دست‌یابی به کیفیت آموزشی هستند که ما برای دست یابی به این مهم لازم است در کلیه این زمینه ها برنامه ریزی نماییم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان یکی دیگر از برنامه های آموزش و پرورش را توسعه عدالت آموزشی دانست و تصریح کرد: همه دانش آموزان باید از امکانات مساوی برای تعلیم و تربیت برخوردار باشند که در شهرستان قلعه گنج از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 24 آموزشگاه در نقاط مختلف شهرستان ساخته شده که دانش آموزان از آن ها استفاده می کنند.

میرزایی گفت: این 25 آموزشگاه با همکاری سازمان نوسازی مدارس، بنیاد مستضعفان، بنیاد رایحه، بنیاد صدر و خیران مدرسه ساز ساخته شده است که از کلیه عوامل و دست اندرکاران امر خیر مدرسه سازی تقدیر و تشکر می نماییم.

 

به اشتراک بگذارید :