20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ ۱۲:۳۰:۱۶
کد مطلب:  666368
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان:
آموزگاران پایه، نقش موثری در علاقمندی دانش آموزان به کلاس درس و معلم دارند

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه ستاد آموزش آموزگاران پایه با اولویت مدارس دخترانه استان کرمان، گفت: آموزگاران پایه، نقش موثری در علاقمندی دانش آموزان به کلاس درس و معلم دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، ماشاالله میرزاحسینی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان در این جلسه، پویایی، سلامتی و شادابی نسل نو را در گرو توسعه و ارتقاء فعالیت های نشاط آفرین و سلامت بخش تربیت بدنی و ورزش در دوره رشد و شخصیت دانش آموزان مدارس ابتدایی دانست و افزود: نقش آموزگاران پایه به عنوان رکن اصلی مدارس ابتدایی در پیشبرد و تحقق اهداف این برنامه بسیار تاثیر گذار است.

وی، اظهار داشت: اجرای این طرح نه تنها باعث افزایش فعالیت های حرکتی در سنین رشد و سواد حرکتی دانش آموزان می گردد بلکه به شادابی و نشاط آموزگاران پایه نیز کمک می کند.

میرزاحسینی، گفت: شرکت آموزگاران پایه در فعالیت ها و بازی های ورزشی باعث افزایش علاقه دانش آموزان به کلاس درس و معلم می گردد.

وی افزایش نشاط، تحرک و سلامتی دانش آموزان مدارس ابتدایی دخترانه را یکی از اهداف این طرح برشمرد و اظهار داشت: باید از ظرفیت سایر حوزه ها، امکانات و فضاهای ورزشی دیگر سازمان ها جهت اجرای فعالیتهای ورزشی و تدریس درس تربیت بدنی مدارس ابتدایی دخترانه استفاده شود.

ماشاالله میرزاحسینی افزود: توجه ویژه به اجرای فعالیت های مکمل درس تربیت بدنی از جمله حیاط پویا، ورزش صبحگاهی، تربیت بدنی با خانواده، المپیاد و ورزش درون مدرسه ای از جمله نکاتی است که معلمان در مدارس ابتدایی باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت سلامت جسمی دانش آموزان دختر استاناشاره کرد و گفت: مفاهیمی که در این دوره مورد بحث قرار می گیرد باید اطلاعاتی باشد که در اصلاح رفتار دانش آموزان موثر باشد .

به اشتراک بگذارید :