20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۱ ۰۹:۰۱:۵۲
کد مطلب:  666789
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان :
آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه دانشجومعلمان، بخشی از کمبود نیروی انسانی در این حوزه را جبران می کند

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری چند دوره تخصصی پیشگیری اولیه از اعتیاد با تمرکز بر مدرسه برای فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، مشاوران، مربیان و معاونان پرورشی شاغل در آموزش و پرورش در تابستان سال جاری خبر داد.

به گزرش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، ماشاالله کاربخش، گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده حدود 200 نفر از علاقه مندان به این حوزه در کارگاه های آموزشی 40 ساعته زیر نظر متخصصان آموزش می بینند .

وی افزود: این دوره ها با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر، مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه فرهنگیان کرمان در حال برگزاری است .

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان با اشاره به کمبود نیروی انسانی و تربیت کادر متخصص در حوزه آموزش و پرورش، افزود: این آموزش ها یک اقدام اساسی و زیر بنایی است که بخشی از کمبود نیروی انسانی توانمند در عرصه پیشگیری اولیه از اعتیاد و آسیب های اجتماعی را برطرف خواهد کرد.

وی ادامه داد: این آموزش ها بر اساس سرفصل های تعیین شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و وزارت علوم تحقیقات و فناوری در طول یک هفته ارائه می شود و سبب شناسی اعتیاد، آشنایی با عوامل خطر و محافظ مرتبط با خانواده و مدرسه، سبک های فرزند پروری و مهارت های  زندگی از جمله مطالبی است که در این کارگاه ها ارائه می شود.

گفتنی است تاکنون دو دوره آموزشی برای کارکنان شاغل و دانشجویان فارغ التحصیل سال جاری پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان برگزار شده و دوره ویژه دانشجویان پردیس خواجه نصیر در حال برگزاری است .

به اشتراک بگذارید :