21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ ۱۱:۰۰:۲۰
کد مطلب:  668235
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان:
10 هزارو 110 نوآموز بدو ورود به دبستان تا کنون در استان کرمان سنجش شدند

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: تا کنون 10 هزار و 110 نو آموز بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی استان مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، مهران باهری در حاشیه بازدید از پایگاه های سنجش سلامت  جسمانی و آمادگی تحصیلی شهر کرمان، افزود: برنامه سنجش سلامت نو آموزان بدو ورود به دبستان از دوم تیر ماه سال جاری در استان آغاز شده و تا بیستم  شهریور ماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در این برنامه نوآموزان مورد ارزیابی بینایی، شنوایی، گفتار، زبان، آمادگی تحصیلی و سلامت جسمانی قرار می گیرند.

باهری افزود: 41  پایگاه سنجش سلامت نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در استان کرمان مشغول فعالیت هستند که پنج پایگاه سنجش سلامت در شهر کرمان فعال است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان، گفت: پیش بینی می شود بیش از  61 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی، امسال در استان مورد سنجش سلامت قرار گیرند.

مهران باهری هدف از اجرای برنامه سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی را شناسایی آسیب ها، مشکلات جسمی، حرکتی و ذهنی نوآموزان به منظور پیشگیری از معلولیت ها و جایگزینی مناسب نوآموزان در مدارس عنوان کرد.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن برنامه سنجش نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی  بر ثبت نام به موقع نو آموزان توسط مدیران مدارس و پیش دبستانی ها در سامانه سنجش و مراجعه  والدین و نو آموز بر طبق نوبت  ارائه شده توسط سامانه  در پایگاه های سنجش تاکید کرد.

باهری گفت: به منظور مداخله زود هنگام و تسریع در روند سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نو آموزان بدو ورود به دبستان نو آموزان بدو ورود به پیش دبستانی نیز در تمامی شهرستان ها و مناطق استان از مرداد ماه جاری سنجش می شوند.

برپایه این گزارش؛ رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نو آموزان بدو ورود به دبستان شهر کرمان را مورد بازدید و ارزیابی قرار داد.

به اشتراک بگذارید :