21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ ۱۱:۵۵:۵۱
کد مطلب:  668313
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبرداد:
270 سربازمعلم از مهرماه 97 مشغول به تدریس در مدارس استان کرمان می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از ورود 270 سربازمعلم به مدارس استان کرمان از اول مهرماه 97 خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در جلسه کمیته سرمایه نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان با تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت امام رضا علیه السلام، گفت: باید حساسیت ها در برگزاری دوره های آموزشی برای معلمان بالا برود و توانمندسازی معلمان در زمینه های مختلف جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه معلمان باید بروز و توانمند باشند، افزود: باید هزینه های دوره های توانمندسازی معلمان بالا برود چون در این زمینه هرچه هزینه شود سرمایه گذاری شده است.

احمد اسکندری نسب با اشاره به اینکه باید نیروهای سرباز معلم در حوزه ابتدایی آموزش ویژه و تخصصی داده شوند، اظهار داشت: دوره ابتدایی حیاتی‌ترین دوران تحصیل دانش‌آموزان است که پایه و اساس آموزش در دوره ابتدایی بنا می‌شود به همین دلیل باید معلمان دوره ابتدایی به طور ویژه آموزش داده شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: باید مسائل اخلاقی و روز جامعه در آموزش های توانمند سازی معلمان در دستور کار مدرسین این دوره ها قرار گیرد و بر اساس نیاز به همه موضوعاتی که مربوط به آموزش می شود توجه شود.

وی ادامه داد: معلم باید سواد کافی را داشته باشد تا دانش‌آموزان حول محور آن حرکت کنند و معلم به کلاس و تدریس علاقه داشته باشد تا بتواند موثر واقع شود.

اسکندری نسب به انتخاب مدرسین کارآمد، باسواد و با تجربه برای آموزش نیروهای سرباز معلم اشاره کرد و افزود: مدرسین باید روش‌های تدریس جدید و نحوه ارتباط معلم با دانش آموزان را به نیروهای سرباز معلم آموزش دهند و به این امر توجه ویژه داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، خاطر نشان کرد: معلم باید تعهد اخلاقی را دنبال کند و باید درس اخلاق را در کنار مسائل آموزشی به دانش آموزان بیاموزد.

احمد اسکندری نسب نحوه ارتباط معلم با دانش آموزان را بسیار مهم دانست و بر این امر تاکید کرد.

وی به استفاده از ظرفیت‌های داخلی آموزش و پرورش استان برای برگزاری دوره های آموزش نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: با همه محدودیت ها و تنگناها باید تلاش کنیم دانش‌آموزانی تربیت کنیم که آینده کشور به دست آنان رقم خواهد می خورد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در سال گذشته ۳۲۴ دوره آموزشی برای فرهنگیان استان برگزار شده است، اظهار داشت: استان کرمان در تنوع برگزاری دوره های آموزشی در سال گذشته رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه افزود: در سال تحصیلی جاری 270 سرباز معلم وارد آموزش و پرورش استان می‌شود که آموزش توانمندسازی آنان برای ورود به کلاس درس از ۱۰ لغایت ۲۰ شهریور ماه ۹۷ آغاز می شود.

به اشتراک بگذارید :