21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۴ ۰۹:۰۷:۱۳
کد مطلب:  668726
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
برنامه ریزی و آموزش موثر، لازمه شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: برنامه ریزی و آموزش موثر لازمه، شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در چهارمین همایش استانی آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه دانش آموزان استان کرمان، گفت: نقش خانواده در کمک به دانش‌آموزان برای به کار انداختن استعدادهای ذهنی تمام نمی شود و مدرسه می تواند در این مسیر بهترین کمک کننده و همکار آن باشد.

وی افزود: دانش‌آموزان باید استعدادهای ذهنی خود را به کار اندازند و شخصاً از فعالیت‌های خود نتیجه بگیرند و استفاده کنند و این آموزش های محاسبات ذهنی بهترین فرصت برای تقویت رشد ذهنی دانش آموزان است.

احمد اسکندری نسب به چگونگی رشد و تکامل عقلی کودکان و نوجوانان اشاره کرد و افزود: باید محتوایی به دانش آموزان آموخت که آنان استعداد یادگیری آن را داشته باشند و در برنامه درسی ملی و ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر این امر تاکید شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، تصریح کرد: در این سیستم آموزشی دانش آموزان به توانمندی های قابل توجهی از جمله تقویت حافظه دیداری و شنیداری، بهبود اعتماد به نفس، خود اتکایی، افزایش سرعت و دقت به شکل توأمان، افزایش تمرکز و قدرت یادگیری و استفاده بیشتر از ظرفیت دو نیم کره مغز دست پیدا می کنند و باید برای به فعل در آوردن استعدادهای بالقوه دانش آموزان مستعد برنامه ریزی دقیق و آموزش های مدون طراحی شود.

گفتنی است، در این دوره از مسابقات ۴۰۰ دانش آموز برگزیده از شهرستان های کرمان، زرند، رفسنجان و سیرجان در رده های سنی ۷ تا ۱۲ سال در چهار سطح مختلف به رقابت پرداختند و ۱۸ برگزیده این دوره از مسابقات ۱۱ مرداد ماه در سالن همایش های برج میلاد تهران در مسابقات کشوری حضور پیدا خواهند کرد.

بر پایه این گزارش چهارمین همایش استانی آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه دانش آموزان استان کرمان، با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان،عباس ضیا معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان، روحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و ‌نوجوانان استان، مخبریان مدیرعامل موسسه کودکان هوشمند کشور، جلالی مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان استان، ایرانمنش مدیرعامل موسسه کودکان هوشمند استان و دبیر همایش استانی در محل تالار همایش های دانشگاه تحصیلات تکمیلی هایتک ماهان برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :