21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۱۰:۴۵:۳۳
کد مطلب:  670198
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان:
مدیریت نیروی انسانی و منابع مالی، راه برون رفت از مشکلات است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان در دومین روز از اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان در شهرستان بردسیر، گفت: مدیریت نیروی انسانی و منابع مالی، راه برون رفت از مشکلات آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حسین میرزایی در این اجلاس با اشاره به این که باید در مدیریت منابع مالی در شرایط کنونی حساسیت بیشتری داشته باشیم، گفت: هیچ رویداد آموزشی، پرورشی و اداری به دلیل کمبود منابع مالی در آموزش و پرورش استان کرمان تعطیل نشده است.

وی صرفه‌جویی در منابع مالی را جلوگیری از مصارف غیرضروری عنوان کرد و اظهار داشت: صرفه جویی در منابع همان بهینه مصرف کردن است که باید در شرایط کنونی کشور همه ما در آموزش و پرورش آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

میرزایی کاهش هزینه های اضافی را در دستگاه آموزش و پرورش لازم و ضروری دانست و افزود: ارتقاء سطح رضایت مندی معلمان و حفظ عزت و تکریم از آنان باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: باید در کارها برنامه ریزی دقیق صورت گیرد و اهداف بر اساس اولویت در برنامه های اجرایی دستگاه عملیاتی شود.

وی رعایت اعتدال در کارهای اداری و مالی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: موانع بهره وری در دستگاه برای پیشبرد اهداف باید برطرف شود تا کارها با سرعت بیشتری صورت گیرد.

میرزایی افزایش درآمدهای اختصاصی را در سال‌های آینده یکی از راهبردها و سیاست های آموزش و پرورش استان دانست و خاطرنشان کرد: در جذب درآمدهای اختصاصی و تنوع بخشی به منابع باید شهرستان‌ها و مناطق برنامه‌ریزی دقیقی را داشته باشند.

وی به استفاده از ظرفیت دستگاه های نظارتی در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اولین انتظاری که از مسئولان آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان داریم این است که در ساماندهی نیروی انسانی نهایت دقت را داشته باشند تا از هدر رفت منابع مالی جلوگیری شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان به انتخاب استان کرمان به عنوان استان هدف در اداره کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: ساماندهی وضعیت مزایده‌ها و مناقصه‌ها در دستور کار آموزش و پرورش استان کرمان قرار دارد.

وی گفت: باید از هدر رفت منابع مالی در مدارس جلوگیری شود و مسائل مالی در مدارس با جدیت رصد شود و نظارت جدی صورت گیرد.

بر پایه این گزارش دومین روز از اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاونان، جمعی از مدیران و ‌کارشناسان داخلی ادارات اداره کل و روسای شهرستان ها و مناطق استان در شهرستان بردسیر در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :