21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۱۰:۴۰:۰۰
کد مطلب:  670348
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان:
شرکت ۱ هزار و ۵۰ مدرسه ابتدایی استان در برنامه ارتقای کیفیت عملکرد مدارس

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان در اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در شهرستان بردسیر، گفت: ۱ هزار و ۵۰ مدرسه ابتدایی استان در برنامه ارتقای کیفیت عملکرد مدارس (برنامه تدبیر) شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، عباس ضیاء در این اجلاس ارتقای کیفیت عملکرد مدیریت مدارس ابتدایی را یکی از اولویت های معاونت آموزش ابتدایی عنوان کرد و گفت: برنامه تدبیر که یکی از برنامه‌های ابلاغی از سوی معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش است باید برای اجرای آن در مدارس ابتدایی توجه ویژه شود.

وی آموزش نیروی انسانی توانمند در حوزه ابتدایی را بسیار مهم و ضروری عنوان کرد و افزود: باید در زمینه آموزش های توانمند سازی معلمان ابتدایی و بروز بودن آنان تلاش شود و یکی از سیاست های معاونت ابتدایی، آموزش و توانمندسازی معلمان ابتدایی در سال تحصیلی آینده است.

ضیا به افزایش نرخ خالص پوشش دوره ابتدایی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال تحصیلی ۹۷_۹۶ افزایش نرخ خالص پایه اول ابتدایی به ۹۶/۹۵ رسیده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: در سال تحصیلی ۹۷_۹۶ نرخ کمی دوره پیش دبستانی از ۷۳ درصد به ۹۴ درصد افزایش یافته است.

وی به پوشش کامل دوره ابتدایی در استان نیز اشاره کرد و افزود: نرخ پوشش کامل دوره ابتدایی در استان کرمان با همکاری همه معلمان ابتدایی سراسر استان به ۹۷/۵۴ رسیده است.

ضیا در ادامه به کاهش نرخ تکرار پایه اول در دوره ابتدایی اشاره کرد و افزود: توسعه کمی و کیفی دوره ابتدایی در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار دارد.

بر پایه این گزارش، اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، حجت الاسلام تارم امام جمعه بردسیر، نجف پور رئیس شورای آموزش و پرورش و فرماندار شهرستان بردسیر، اعضای شورای معاونان اداره کل، مدیران و روسای داخلی ادارات اداره کل و روسا شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان در شهرستان بردسیر در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :