20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ ۰۷:۴۹:۲۵
کد مطلب:  670575
سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان:
توسعه کیفی مدارس شبانه روزی، زمینه‌ساز تقویت پوشش تحصیلی در دوره متوسطه است

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان در اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در شهرستان بردسیر، گفت: توسعه کیفی مدارس شبانه روزی زمینه‌ساز تقویت پوشش تحصیلی در دوره متوسطه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، علی صباحی در این اجلاس خاطر نشان کرد: پایه دوازدهم متوسطه دوره دوم در سال تحصیلی جدید مستقر می شود و تدابیر لازم در این زمینه در استان اندیشیده شده است.

وی با اشاره به تحصیل بیش از ۴۲ درصد از دانش آموزان متوسطه دوره دوم استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش، اظهار کرد: خصوصی کردن هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش یکی از اولویت ها در سال تحصیلی جاری است.

صباحی از تاسیس دفتر ارتباط با صنعت در استان خبر داد و گفت: تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش استان و این دستگاه در دستور کار قرار دارد.

وی توسعه کیفی پژوهش سراهای دانش آموزی را در دستور کار آموزش و پرورش استان دانست و گفت: باید هیئت امناهای پژوهش سراهای دانش آموزی برای کیفیت‌بخشی به مسائل پژوهشی مورد توجه ویژه قرار گیرند.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان به درخشش دانش آموزان استان در جشنواره های جوان و نوجوان خوارزمی اشاره کرد و افزود: در سال جاری با توجه به استقرار پایه دوازدهم باید برای ساماندهی نیروی انسانی و فضای آموزشی مورد نیاز جهت استقرار پایه دوازدهم تلاش شود.

وی به افتخار آفرینی دانش آموزان کرمانی در مسابقات کشوری علمی و کاربردی هنرستان های کاردانش کشور اشاره کرد و افزود: پنج دانش‌آموز استان در رشته‌های مهارتی حائز سه مدال طلا و دو مدال برنز در این دوره از مسابقات شدند.

صباحی در ادامه به توسعه هنرستان های کارآفرین در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای مهارت آموزی به دانش آموزان و توجه به ساحت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مهارت آموزی و توسعه هنرستان های کار آفرین در دستور کار آموزش و پرورش استان کرمان قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :