20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ ۰۸:۰۶:۴۲
کد مطلب:  670605
مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در امور جوانان:
حضور جوانان در عرصه های مدیریتی، زمینه ساز تقویت اعتماد اجتماعی می‌شود

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در امور جوانان در اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان، گفت: حضور جوانان در عرصه های مدیریتی، زمینه ساز تقویت اعتماد اجتماعی می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمدرضا فرحبخش در این اجلاس با بیان این که بیش از ۲۳ درصد از کارکنان آموزش و پرورش استان کرمان در گروه سنی جوانان قرار دارند، تاکید کرد: باید رویکرد جوان گرایی در پست های مدیریتی مدارس و ادارات آموزش و پرورش نهادینه شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که تعداد زیادی از فرهنگیان استان شاغل در پست‌های مدیریتی بازنشسته می‌شوند متاسفانه در سال‌های آینده با خلاء مدیریتی مواجه هستیم و باید در این زمینه برای آینده کادر سازی صورت گیرد.

فرحبخش سهیم شدن در امور کشور، پوشش شکاف بین نسلی، کادرسازی، جوان گرایی، جریان‌سازی و تسریع در فرآیند توسعه را از مهمترین دلایل استفاده از جوانان در پست‌های مدیریتی دانست و افزود: جوان گرایی در هر سیستمی موجب افزایش کارآمدی و بهره وری می شود.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در امور جوانان با بیان این که آموزش و پرورش زیربنای اجتماع و آینده اجتماعی کشور است، گفت: جوانانی که شرایط کنونی را تجربه می کنند بهتر می توانند مناسب با فرصت‌ها و تهدیدهای این زمان برنامه ریزی و مدیریت کنند.

فرحبخش اظهار کرد: آموزش و پرورش محور توسعه و پیشرفت در هر جامعه و کشوری است و برنامه ریزان فرهنگی سیاسی و اجتماعی به این نتیجه رسیده اند که باید به این امور مهم از پیش دبستانی تقویت شود.

وی به مدیریت موفق بخشی از جوانانی که در چند سال اخیر در پست‌های مدیریتی مختلف آموزش و پرورش استان منصوب شده‌اند، اشاره کرد و گفت: برای تمامی ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان مشاور جوان در نظر گرفته شده است و باید از این ظرفیت مهم در سیستم های مالی و اداری آموزش و پرورش و مدارس استفاده کنیم.

بر پایه این گزارش دومین روز از اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاونان، جمعی از مدیران و ‌کارشناسان داخلی ادارات اداره کل و روسای شهرستان ها و مناطق استان در شهرستان بردسیر برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :