21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ ۰۹:۴۱:۰۵
کد مطلب:  670820
رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
استان کرمان رتبه اول کشور در جذب کارورز بحث اشتغال زایی را کسب کرد

رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان در اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در شهرستان بردسیر، گفت: اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان رتبه اول کشوری در جذب کارورز بحث اشتغال زایی را کسب کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، فریبا اسکندرزاده در این اجلاس با اشاره به تصویب یکصد میلیارد ریال تسهیلات از طرح فراگیر توسعه اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، گفت: موسسان مدارس غیر دولتی باید برای دریافت تسهیلات و تکمیل پرونده به بانک‌های عامل مراجعه کنند..

وی فقر مهارتی در آموزش ها را یکی از چالش‌های مهم امروزی عنوان کرد و افزود: در خدمات باید به مهارت آموزی توجه ویژه شود و در دستور کار همه مسئولان قرار گیرد.

اسکندرزاده به راه اندازی سامانه پاسخگویی به شکایات در اداره مشارکت های مردمی اشاره کرد و افزود: باید اطلاع رسانی به طور کامل به والدین برای پاسخگویی به شکایات صورت گیرد.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان، اظهار داشت: باید از ظرفیت اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس به طور ویژه استفاده شود و افزایش کلاس درس و مدرسه در مدارس غیر دولتی با توجه به استانداردهای تعیین شده از سوی اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس صورت بگیرد.

وی با اشاره به داشتن صلاحیت معلمی در نیروهای آزاد مدارس غیر دولتی، گفت: باید در گزینش نیروهای آزاد در مدارس غیر دولتی حساسیت بالایی صورت گیرد.

اسکندر زاده کیفیت بخشی به مدارس غیر دولتی را ضروری عنوان کرد و افزود: آموزش ضمن خدمت و بدو خدمت برای نیروهای آزاد در مدارس غیردولتی الزامی است.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان، اظهار کرد: در سال جاری ۹۰۰ نیروی خرید خدمات آموزشی با کمک خیران به صورت رایگان مورد آموزش ضمن خدمت قرار می‌گیرند.

اسکندر زاده نظارت جدی بر دریافت هزینه در مدارس غیر دولتی را مهم دانست و خاطر نشان کرد: مدیران مدارس باید در قبال دریافت وجه خدمات و کلاس های فوق برنامه را برگزار کنند.

وی در ادامه به معدل مدارس غیر دولتی اشاره کرد و گفت: باید در جهت افزایش معدل مدارس غیردولتی تلاش شود و مدیران مدارس باید نظارت جدی بر این امر داشته باشند.

بر پایه این گزارش، اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، حجت الاسلام تارم امام جمعه بردسیر، نجف پور رئیس شورای آموزش و پرورش و فرماندار شهرستان بردسیر، اعضای شورای معاونان اداره کل، مدیران و روسای داخلی ادارات اداره کل و روسا شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان در شهرستان بردسیر برگزارشد.

به اشتراک بگذارید :