20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۰ ۱۲:۴۹:۳۶
کد مطلب:  672327
رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان:
مهارت و توانمندی، لازمه انتصاب در پست های مدیریتی است

رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان در اجلاس روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در شهرستان بردسیر، گفت: مهارت و توانمندی لازمه انتصاب در پست های مدیریتی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، علی حسینی نژاد در این اجلاس با اشاره به اینکه باید استقلال آموزش و پرورش حفظ شود و از افراط و تفریط پرهیز گردد، افزود: مدیران آموزش و پرورش باید ارتباط و تعامل خود با ائمه جمعه، فرمانداران، بخشداران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را تقویت کنند.

وی گفت: باید در انتخاب افراد برای پست های اداری و مدیریتی و معاونت مدارس به صلاحیت اخلاقی، سیاسی، توانمندی و شایستگی آنان دقت لازم به عمل آید.

حسینی نژاد با تأکید بر اینکه باید حرمت افراد در آموزش و پرورش حفظ و از نارضایتی ها جلوگیری شود، اظهار کرد: بر اساس شیوه نامه ها و دستورالعمل ها استفاده از دبیران مرد در مدارس دخترانه ممنوع می باشد و اجرای دستورالعمل ها الزامی است.

رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان صرفه جویی در بیت المال را ضروری عنوان کرد و افزود: با توجه به تنگناهای شدید مالی رعایت صرفه جویی در زمینه های مختلف امری بسیار مهم و حیاتی است، لذا باید مراقبت های لازم در این زمینه به عمل آید.

وی گفت: باید کمک های مالی که از اولیا دانش آموزان دریافت می شود در حد ضرورت و در چارچوب قانون و رضایت آنان باشد.

حسینی نژاد با بیان اینکه فعالیت‌های فوق برنامه داوطلبانه است و نباید دانش آموزان را وادار به حضور در این فعالیت‌ها و مجبور به پرداخت هزینه نمود، اظهار داشت: وجوهی که تحت عنوان کمک به مدرسه توسط اولیاء دانش آموزان پرداخت می‌شود صرفاً در مدارس هزینه شود و به نحوی باشد که مشهود و ملموس باشد تا اعتماد آنان به سیستم سلب نشود.

 

رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان یکی از مهمترین اهداف دشمن را شکاف بین مردم و مسئولان عنوان کرد و افزود: باید در همه بخش‌ها اعم از اداری و آموزشی از ایجاد و نارضایتی در مردم پرهیز شود.

وی بر رعایت شئونات و حجاب اسلامی توسط پرسنل اعم از اداری و آموزشی و همچنین دانش آموزان در مدارس، آموزشگاه های علمی، کانون ها و... اشاره و بر این امر تاکید کرد.

علی حسینی نژاد در ادامه به نظارت دقیق و جدی به امور ثبت نام، امتحانات، صدور مدارک مدارس غیر دولتی، دولتی، بزرگسالان و آموزش از راه دور اشاره کرد و گفت: با توجه به الکترونیکی شدن ارسال سوالات، امکانات و ملزومات مورد نیاز برای آزمون های بعدی تامین شود و در زمینه سلامت امتحانات نهایی توجه جدی صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید :