21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۱ ۰۲:۰۵:۳۹
کد مطلب:  672546
وزیر آموزش و پرورش در کرمان:
یک سوم مدارس کشور توسط خیران مدرسه ساز احداث شده است

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که امروز یک سوم مدارس کشور توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شده است، گفت: سال گذشته ۵۰ درصد مدارسی که افتتاح شد توسط خیران مدرسه‌ساز ساخته شده بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، سید محمد بطحائی عصر چهارشنبه 10 مرداد ماه 97 در بازدید از مجتمع آموزشی 72 کلاسه خیرساز حاج ماشاالله زنگی‌آبادی در جمع مردم زنگی‌آباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای شهر زنگی‌آباد، اظهار داشت: امیدواریم با تدبیر از شرایط دشواری که دشمنان بر ما تحمیل کردند سرافرازانه بیرون بیاییم و دشمن ما روسیاه از عملکرد خصمانه خود شود.

وی با بیان این که مدرسه، محلی برای تمرین زندگی نسل فردا است، گفت: نسل ما باید مهارت‌های زندگی را در مدرسه ببینند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که هر چقدر مدارس ما مناسب تمرین زندگی باشد دانش‌آموزان ما در آینده موفق‌تر خواهند بود، بیان کرد: بچه‌ها باید در مدارس روحیه فداکاری و از خود گذشتن را تمرین کنند.

وی با بیان این که خیران مدرسه‌ساز از خود گذشتند تا آسایش و آرامش را برای دانش‌آموزان نظام اسلامی فراهم کنند، گفت: درس مهربانی و برخورد مناسب در هنگام ناملایمات زندگی از اهداف پرورشی آموزش و پرورش است و آن را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه دست خیران مدرسه‌ساز را می‌بوسم، افزود: افتخار بزرگی است که امروز در زنگی‌آباد برای تجلیل از یک خیر مدرسه‌ساز حضور پیدا کردم.

بطحایی با بیان این که امروز یک سوم مدارس کشور توسط خیران ساخته شده است، گفت: سال گذشته 50 درصد مدارسی که افتتاح شد، توسط خیران مدرسه‌ساز ساخته شده بود.

 وزیر آموزش و پرورش از مدرسه به عنوان محلی برای تمرین زندگی نسل فردا یاد کرد و ادامه داد: زنان و مردانی که در آینده ای نه چندان دور باید با تدبیر، عقلانیت و ایمان مسائل پیش روی خود را حل کنند، در مدرسه این مهم را تمرین می کنند

وی اظهار داشت: هر چه محیط مدارس برای تمرینات زندگی مناسب تر باشد، به طور حتم نسل آینده موفق تر خواهد بود و فرزندان ما در مدارس باید روحیه از خودگذشتگی را تمرین کنند.

بطحایی بیان کرد: خیرانی چون حاج ماشاالله زنگی آبادی به دانش آموزان ما می آموزند که چگونه از خود بگذرند و آسایش و آرامش را به دیگران هدیه کنند لذا ترویج روحیه و کار خیر ارزش بسیار زیادی دارد.

 وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: کاری که خیران مدرسه ساز انجام می دهند جدای از آجر روی آجر گذاشتن، این است که به زنان و مردان آینده صبوری کردن را می آموزند.

وی از خیران مدرسه ساز به عنوان مربیان تعلیم و تربیت یاد کرد و افزود: خیران با قدم هایی که برمی دارند، رضایت خداوند متعال را برای خود می خرند.

بطحایی در بخش دیگری از سخنانش افزود: امیدواریم به خوبی و با راهنمایی های رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت تدبیر و امید از شرایط کنونی نیز مانند سختی هایی که در 40 سال گذشته پشت سر گذاشته ایم روسفید بیرون آییم.

در این مراسم سرپرست استانداری کرمان با بیان این که استان کرمان از استان‌های شاخص در امر مدرسه‌سازی توسط خیران مدرسه‌ساز است، اظهارداشت: آمارها نشان می‌دهد که خدمت خیران معادل تلاش دولت است و خیران مشارکت بسیار خوبی داشتند.

محمد جواد فدایی با اشاره به این که درست است که خیران به مردم خدمت می‌کنند و کمک دولت هستند، افزود: هیچ وقت نباید نیت خیرخواهانه آنها را که کار برای خدا است فراموش کرد.

به اشتراک بگذارید :