20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۲ ۰۰:۲۲:۰۴
کد مطلب:  673142
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
یکصد و ۳۹ هزار و ۸۴۶ دانش آموز در مناطق جنوبی استان تحصیل می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: یکصد و ۳۹هزار و ۸۴۶ دانش آموز استان در مناطق جنوبی این استان تحصیل می کنند که یک سوم جمعیت دانش‌آموزی استان را تشکیل می‌دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان کرمان، گفت: ۹ شهرستان از شهرستان های استان کرمان جزو مناطق محروم شناخته شده‌اند که وزارت آموزش و پرورش در راستای ارتقای آموزشی در این مناطق گام‌های موثری برداشته است.

وی با اشاره به ساخت ۵۳ واحد آموزشی در چند سال اخیر در این شهرستان جیرفت، خاطر نشان کرد: هنوز چهره محرومیت در این شهرستان ها دیده می شود که شایسته مردم نجیب این شهرستان ها نیست.

اسکندری نسب افزود: ۶۰ مدرسه شبانه روزی با جمعیتی بالغ بر ۹ هزار دانش‌آموز در این مناطق وجود دارد که نقش موثری در انسداد مبادی بیسوادی و جلوگیری از ترک تحصیلی دارد.

وی از ساخت ۲۲۰ واحد مسکونی در شهرستان کهنوج برای فرهنگیان پنج شهر جنوبی کرمان توسط صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

اسکندری نسب با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش، گفت: آموزش و پرورش باید اولویت اصلی جامعه باشد تا بتواند در امر تربیت نیروی انسانی آینده کشور موفق شود.

وی رسالت آموزش و پرورش را گرانبها دانست و افزود: همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند زیرا نظام تعلیم و تربیت به تنهایی نمی‌تواند این رسالت مهم را به سرانجام برساند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، بیان کرد: پروژه مهر در استان کرمان با جدیت در حال پیگیری است و دغدغه‌های نیروی انسانی با مدیریت منابع در حال ساماندهی است.

اسکندری نسب، گفت: جلب رضایت مردم در راستای افزایش اعتماد اجتماعی در زمینه ثبت نام دانش آموزان اولویت اصلی ماست.

بر پایه این گزارش با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، یحیی کمالی پور نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، احمد حمزه نماینده پنج شهرستان جنوبی استان در مجلس شورای اسلامی، معاونان وزیر آموزش و پرورش، فرمانداران، ائمه جمعه، روسای آموزش و پرورش شهرستانهای جنوبی استان جلسه شورای آموزش و پرورش جنوب استان کرمان در مرکز خدماتی-رفاهی فرهنگیان شهرستان جیرفت برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :