20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ ۱۵:۱۲:۲۰
کد مطلب:  674189
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
مدارس شاهد طلایه داران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه ستاد شاهد آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: مدارس شاهد باید پرچمدار احیای ارزش های اسلامی و طلایه داران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در این جلسه با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در مدارس به صورت خودجوش توسط گروه ها و تشکل های دانش آموزی، گفت: توسعه و تاکید ما این است که برگزاری یادواره‌های شهدا در مدارس در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار همه متولیان امر تعلیم و تربیت در استان قرار گیرد.

وی گفت: مردم اعتماد ویژه‌ای به مدارس شاهد دارند و همین باعث شده است که در ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد استقبال بی نظیر صورت گیرد.

اسکندری نسب ارتقاء و تقویت مدارس شاهد را لازم و ضروری دانست و افزود: باید به بعد علمی و تقویت ارزش های دینی و مذهبی این مدارس توجه ویژه‌ای شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه باید دانش آموزان مدارس شاهد در رده های علمی بالایی قرار گیرند، اظهار داشت: باید برنامه ریزی ها در خصوص مدارس شاهد دقیق و کامل باشد و ارتقاء سطح علمی مدارس شاهد در اولویت قرار گیرد.

وی به ساخت مدارس شاهد جدید توسط خیران مدرسه ساز اشاره کرد و گفت: مدرسه شاهد دخترانه ۱۸ کلاسه ناحیه دو کرمان تا مهرماه ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

احمد اسکندری نسب توجه به بحث آسیب های اجتماعی در مدارس شاهد را ضروری دانست و بر آموزش خانواده‌ها و دانش‌آموزان مدارس شاهد در زمینه آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

در ادامه سردار حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اشاره به جایگاه معلم در جامعه، گفت: احترام ما به معلم احترامی است که شاگرد و دانش آموز به معلمش دارد و هنوز هم معلمان به رغم تمام مشکلاتی که دارند مهمترین و عزیز ترین قشر جامعه هستند.

وی افزود: معلمان روح امید را در جامعه می دمند و  نظام جمهوری اسلامی مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است و از این تحریم‌ها هم به خوبی عبور خواهد کرد.

حسنی سعدی با اشاره به فرمایشات مولای متقیان امام علی (علیه السلام) در زمینه مقابله با دشمنان حسنی سعدی با اشاره به فرمایشات مولای متقیان امام علی (علیه السلام) در زمینه مقابله با دشمنان، اظهار کرد: امام علی (علیه السلام) می فرماید ما روزگار سختی را داشتیم، وقتی که خداوند صداقت ما را دید برای ما نصرت و یاری و برای دشمنان ما ذلت و خواری فرستاد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان، گفت: همه ما باید در حد توان خود صادقانه برای نظام کار کنیم و خداوند هم نصرت خود را نصیب ما خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نرم افزار شهدای فرهنگی و دانش آموز راه اندازی می شود.

به اشتراک بگذارید :