20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ ۱۵:۴۶:۰۰
کد مطلب:  674207
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
اعزام ۷ هزارو ۶۰۰ دانش‌آموز استان کرمان به اردوهای راهیان نور

مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی استان کرمان، گفت: در سال تحصیلی ۹۷_۹۶بالغ بر ۷ هزار و ۶۰۰ دانش آموز استان کرمان به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب عصر یکشنبه ۱۴ مرداد ماه ۹۷ در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی استان کرمان، گفت: در آموزش و پرورش با تمام توان در خدمت برنامه‌های بسیج دانش آموزی هستیم.

وی افزود: باید برای هرچه بهتر شدن برنامه ها تلاش کرد و در شرایط کنونی دشمنان ما هرروز نسخه ای برای ما می پیچند و ما باید خود را آماده کنیم و روی ارزش‌های دینی و اسلامی خود کار کنیم.

اسکندری نسب نقش مدرسه را به عنوان یک کانون تربیتی مهم دانست و گفت: مدرسه به عنوان یک کانون تربیتی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید برای تربیت یک دانش آموز در تراز جمهوری اسلامی قدم بردارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به اعزام ۷۶۰۰ دانش آموز به مناطق جنگی و اردوهای راهیان نور در سال تحصیلی ۹۷_۹۶ اشاره کرد و گفت: دانش آموزانی که به راهیان نور میروند باید با دست پر برگردند و مروج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس باشند.

رئیس ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی استان کرمان با بیان اینکه ۱۲۵ مربی آمادگی دفاعی با بسیج دانش آموزی برای آموزش و توانمندسازی دانش آموزان همکاری داشته اند، اظهار داشت: ۵۶ گروه جهادی در قالب اردوهای هفت روزه و با شرکت ۷۷۸۰ جهادگر در امر سازندگی سال ۹۶ شرکت کردند.

وی با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف و برنامه های بسیج سازندگی در سال گذشته، گفت: در سال ۹۷ نیز ثبت شناسنامه گروه های جهادی به طور کامل انجام و حدود ۷۰ درصد از حجم ابلاغی در سال ۹۷ اجرا شده است.

احمد اسکندری نسب، گفت: بالغ بر ۸ هزار دانش آموز عضو عادی بسیج به عضو فعال تبدیل شده اند که نسبت به حجم ابلاغی رشد قابل توجهی داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان استفاده از ظرفیت‌های اردوهای جهادی را در آموزش و پرورش مهم عنوان کرد و گفت: باید در راستای تجمیع برنامه های مشترک تلاش کرد تا از موازی‌کاری ها جلوگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تربیت دانش آموزانی پایبند به منافع ملی و دلسوز نظام را از رسالت‌های مهم دستگاه عظیم تعلیم و تربیت دانست و افزود: باید رابطه مدرسه و خانواده تقویت شود و آموزش خانواده‌ها اولویت اصلی کارها قرار گیرد.

احمد اسکندری نسب گفت: دانش آموزان باید یک مهارت علمی، پژوهشی، دینی و ورزشی را بیاموزند تا در آینده بتوانند در کشور نقش آفرینی کنند.

برپایه این گزارش جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، سردار مطهری جانشین سپاه ثارالله استان، جمعی از معاونان اداره کل و مسئولان نظامی سپاه ثارالله استان در محل سالن کنفرانس شهید جعفری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :