21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ ۱۶:۵۸:۵۱
کد مطلب:  676417
نشست مشترک مجمع نمایندگان استان کرمان با مدیرکل و جمعی از اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش

نشست مشترک مجمع نمایندگان استان کرمان با مدیرکل و جمعی از اعضای شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش پیرامون بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش استان در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب ظهر سه شنبه ۱۶ مرداد ماه ۹۷ در نشست مشترک با مجمع نمایندگان استان در تهران از حسن توجه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به مسائل آموزش و پرورش تشکر کرد و گفت: با تمام توان برنامه‌های آموزش و پرورش استان را به پیش خواهیم برد.

وی با اشاره به وسعت زیاد  استان کرمان، افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی استان و تفاوت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باید توجه ویژه‌ای در مسائل مالی و پشتیبانی به آموزش و پرورش استان شود.

اسکندری نسب با اشاره به تحصیل ۶۰۱ هزار دانش آموز و وجود بالغ بر ۲۲ هزار کلاس درس در استان کرمان، اظهار داشت: با توجه به زلزله خیز بودن استان و وجود ۱۴ منطقه کمتر توسعه یافته باید در بحث اعتبارات و نوسازی مدارس از تمام ظرفیت ها استفاده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که در تخصیص اعتبارات عمرانی در استان از میانگین کشوری خیلی پایین‌تر هستیم، در زمینه تعمیر، تجهیز و توسعه مدارس استان با مشکل مواجه هستیم، خاطر نشان کرد: ۴۳ درصد فضاهای آموزشی استان نیاز به مقاوم سازی و بازسازی دارند.

وی گفت: ۳۰ هزار دانش آموز استان در مدارس شبانه روزی در حال تحصیل هستند که این مدارس نیاز به نوسازی، تجهیز  و اعتبار ویژه دارند.

اسکندری نسب با اشاره به رشد مهاجرت ها به شهر کرمان در سال های اخیر و کمبود فضاهای آموزشی در مرکز استان، گفت: ۳۳ هزار دانش آموز پناهنده افغانستانی نیز در استان کرمان در حال تحصیل هستند که مشابه دانش آموزان ایرانی در مدارس سامان دهی میشوند.

وی با اشاره به رشد درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان از سال ۹۲ تاکنون، گفت: در سال ۹۲ درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان چهار میلیارد تومان بوده است که پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۷ این درآمدها به بیش از ۵۰ میلیارد تومان برسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به تجاری سازی املاک آموزش و پرورش استان در راستای افزایش در آمد های اختصاصی اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۰۰ باب مغازه در راستای افزایش درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان احداث شده است.

در ادامه این نشست نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نسبت به پیگیری مسائل و مشکلات آموزش و پرورش استان و تلاش در راستای حل این مشکلات قول مساعد دادند.

به اشتراک بگذارید :