20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ ۰۹:۰۲:۱۷
کد مطلب:  676660
با حضور معاون پیشگیری، تشخیص، پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور
اولین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده کودکان و دانش آموزان با نیازهای ویژه استان کرمان افتتاح شد

طی مراسمی با حضور معاون پیشگیری، تشخیص، پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اولین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده کودکان و دانش آموزان با نیازهای ویژه استان کرمان افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمد حسن عظیم عراقی در آیین افتتاح اولین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده کودکان و دانش آموزان با نیازهای ویژه  استان کرمان با بیان این که سامانه جامع بهداشتی مدارس استثنایی از سال 94 در کشور راه اندازی شده است، اظهار کرد: اطلاعات بهداشتی و سلامتی دانش اموزان استثنایی  برای ارائه خدمات موثر و به موقع در این سامانه ثبت می شود.

وی از پرداخت هزینه ها و تجهیزات  توانبخشی دانش اموزان استثنایی در قالب طرح حمایتی خبر داد و افزود: تمامی پرونده های دانش آموزان که به سازمان استثنایی ارسال شده بررسی و هزینه های دانش آموزان پرداخت شده است.

عظیم عراقی از پرداخت هزینه بهداشتی دانش آموزان استثنایی که کنترل ادرار و مدفوع ندارند نیز در قالب برنامه حمایتی خبر داد.

معاون پیشگیری, تشخیص, فرهنگی و تربیت بدنی سازمان اموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به سنجش بیش از 38 هزار نو آموز بدو ورود به پیش دبستان در استان کرمان گفت: استان کرمان در زمینه سنجش نوآموزان پیش دبستانی رتبه اول  کشور را از ان خود کرده است.

وی گفت: برنامه حمایتی بستری مناسب برای ایجاد عدالت آموزشی بر اساس تفاوت های فردی است.

برپایه این گزارش: اولین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده کودکان و دانش آموزان با نیازهای ویژه  استان کرمان با حضور معاون پیشگیری, تشخیص, پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و مدیر کل اموزش  و پرورش استان کرمان افتتاح شد.

به اشتراک بگذارید :