20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ ۱۳:۳۵:۰۶
کد مطلب:  677079
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
نقش مدیران مدارس در هدایت و رهبری فعالیت‌های آموزشی مهم است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه آموزشی مدیران مدارس نواحی یک و دو کرمان نقش مدیران مدارس در هدایت و رهبری فعالیت های آموزشی و پرورشی را مهم ارزیابی کرد و افزود: برنامه ریزی برای پویایی و نشاط در مدارس و کیفی کردن آموزش ها برای رسیدن به شاخص مهم تحصیلی باید مدنظر مدیران مدارس باشد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب صبح پنج شنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۷ در جلسه آموزشی مدیران مدارس نواحی یک و دو کرمان، گفت: مدیران مدارس خط مقدم تمامی مشکلات آموزش و پرورش هستند و با ایثارگری های خود تلاش کنند تا مسائل آموزش و پرورش به پیش برود.

وی با اشاره به این که باید شأن و جایگاه معلم در جامعه و در بین مردم حفظ شود، اظهار داشت: کار معلمی شریف است و باید همه مردم قدردان زحمات معلمان باشند.

اسکندری نسب اعتماد بالای جامعه به معلمان را یکی از نقاط قوت این قشر زحمتکش دانست و گفت: مدیران مدارس با دلسوزی و تلاش باعث ارتقاء نظام تعلیم و تربیت در استان شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، خاطر نشان کرد: در آموزش و پرورش اگر بخواهیم ارتقا و تحولی صورت گیرد تنها راه آن مدیر مدرسه است که می تواند نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به این که بحث ارتقای مدیریت مدارس در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد، گفت: طرح ارتقای مدیریت مدارس در سه استان به صورت آزمایشی در حال اجرا می باشد که کرمان یکی از آن استان ها است.

اسکندری نسب با بیان این که مدارس باید به جایگاه واقعی خودشان برسند، افزود: در برنامه درسی ملی و زیرنظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مدرسه به عنوان یک کانون تربیتی که وظیفه تربیت یک شهروند مطلوب در جامعه را بر عهده دارد تعریف شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: اگر معلم با برنامه اهداف و رویکرد ها را به پیش ببرد موفق خواهد شد.

وی به مدیران اثربخش اشاره کرد و گفت: مدیران اثربخش از ظرفیت اجتماع و اطراف استفاده می کنند تا جایگاه خود و مدرسه را ارتقا دهند.

اسکندری نسب با بیان این که باید تعهد و تقوا در همه کارها سرلوحه قرار گیرد، اظهار کرد: نباید اجازه داد پایگاه اجتماعی معلمان و آموزش و پرورش بین مردم و جامعه خدشه دار شود.

وی گفت: پروژه مهر نماد مدیریت خوب و اثرگذار است و باید اجرای موفق آن در دستور کار همه مسئولان آموزش و پرورش قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان دوری از حاشیه ها و پرداختن به مسائل حاشیه ای در آموزش و پرورش را یکی از علل عقب ماندن در برنامه ها و کارها عنوان کرد و افزود: با توجه به آموزه های دین مبین اسلام باید اخلاق مداری در کارها توجه ویژه شود.

اسکندری نسب با بیان این که باید سهم خود در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش را در آموزش و پرورش افزایش دهیم، گفت: تنها راه نجات هر کشوری در هر زمینه‌ای داشتن نیروی توانمند و ماهر است که آموزش و پرورش باید در تربیت نیروی ماهر و دارای مهارت تلاش مضاعفی داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :