21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۱:۴۱:۵۳
کد مطلب:  678279
نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی:
استفاده از ظرفیت خیران مدرسه ساز، سبب رفع کمبود فضای آموزشی استان می شود

نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در مراسم صبحگاه مشترک اداری آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: استفاده از ظرفیت خیران مدرسه ساز، سبب رفع کمبود فضای آموزشی استان می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمد مهدی زاهدی صبح یکشنبه ۲۱ مردادماه ۹۷ در مراسم مشترک صبحگاه اداری آموزش و پرورش استان کرمان با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (علیه السلام)، گفت: باید در مسیری که ائمه اطهار (علیه السلام) برای ما ترسیم کرده اند گام برداریم و سیره عملی و رفتاری آنان را در زندگی فردی و اجتماعی خود سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

وی با بیان این که بالغ بر ۳۰ درصد فضاهای آموزشی کشور نیاز به بازسازی و مقاوم‌سازی دارند، افزود: استان کرمان نیز در بحث کمبود، بازسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی در سرجمع با متوسط کشور فاصله زیادی ندارد.

زاهدی با اشاره به افزایش جذب خیرین مدرسه ساز در کنار آموزش و پرورش در امر مدرسه سازی، اظهار کرد: بالغ بر ۱۲۰ هزار کلاس درس در کشور نیاز به بازسازی و مقاوم‌سازی دارد که جذب و تامین بودجه آن از توان دولت خارج است و باید خیران مدرسه ساز، مردم و نهادهای خصوصی به کمک دولت در این امر آیند.

نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید برای افزایش سرانه های دانش آموزی و مدارس قدم برداریم، افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سال‌های اخیر نسبت به افزایش بودجه آموزش و پرورش گام های موثری برداشته است و بخشی از کمبودهای بودجه‌ای آموزش و پرورش را جبران کرده است.

وی گفت: در برنامه ششم توسعه اعتباری بالغ بر یک میلیارد دلار برای امر بازسازی و تجهیز مدارس کشور اختصاص داده شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال گذشته از محل درآمدهای گازی کشور اعتباری  بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدارس کشور تامین شد، افزود: بحث رتبه بندی معلمان با جدیت در حال پیگیری و دنبال شدن است.

وی گفت: باید منزلت اجتماعی و شأن و جایگاه معلمان را در کشور بالاتر از هر پست و مقام دیگری بدانیم و معلمان دارای بالاترین پست و مقام ها هستند.

زاهدی خاطرنشان کرد: توجه به فرهنگیان از لحاظ منزلت اجتماعی و معیشتی دو رکن اساسی برای آینده سازی کشور خواهد بود.

نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی رتبه‌بندی معلمان را یک بحث سرمایه‌گذاری برای کشور عنوان کرد و گفت: همه مسئولان به خصوص وزارت آموزش و پرورش باید برای اجرای قانون رتبه بندی معلمان تلاش کنند تا این امر مهم محقق شود.

وی آموزش و پرورش را از لحاظ دارایی های غیر منقول دستگاهی ثروتمند عنوان کرد و ادامه داد: باید از تمامی ظرفیت‌ها و دارایی های آموزش و پرورش برای افزایش درآمدهای اختصاصی استفاده شود.

برپایه این گزارش صبحگاه مشترک اداری با حضور محمد مهدی زاهدی نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، جمعی از شورای معاونان و کارکنان حوزه ستادی، نواحی یک و دو، عشایری و استثنایی در محل سالن اجتماعات شهید ایرانمنش اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :