21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۱:۵۰:۱۴
کد مطلب:  678290
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
کمبود فضای آموزشی، مهمترین چالش آموزش و پرورش استان کرمان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم صبحگاه مشترک اداری، گفت: کمبود فضای آموزشی، مهمترین چالش آموزش و پرورش استان کرمان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در صبحگاه مشترک اداری یکشنبه ۲۱ مردادماه ۹۷ با اشاره به پهناور بودن استان کرمان، گفت: استان کرمان به لحاظ شرایط جغرافیایی، فرهنگی و امنیتی شرایط ویژه ای نسبت به استان های دیگر در بحث مسائل آموزش و پرورش دارد.

وی افزود: به رغم تمام تلاش های انجام شده و اقدامات مثبتی که طی سال های بعد از انقلاب انجام شده، اما هنوز کمبود های در برخی از مدارس استان وجود دارد.

اسکندری نسب با بیان اینکه باید با کمک نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و خیران عزیز در جهت رفع محرومیت زدایی در مناطق محروم استان قدم برداریم، تصریح کرد: باید آموزش و پرورش اولویت همه دولتمردان و مسئولان کشور قرار گیرد تا برای برون رفت از مشکلات آن بتوان قدم برداشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، اظهار کرد: اگر نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش شود، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه برطرف خواهد شد.

وی پروژه مهر را یکی از رویدادهای مهم آموزش و پرورش دانست و گفت: در سال‌های گذشته سهم آموزش و پرورش استان کرمان از اعتبارات استانی و ملی نسبت به میانگین کشور بسیار پایین بوده است که باید نمایندگان مجلس در این زمینه برای آموزش و پرورش استان تلاشی مضاعف داشته باشند.

اسکندری نسب مهارت آموزی به دانش آموزان را مهم عنوان کرد و گفت: باید برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان و توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در آموزش و پرورش تلاش شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خشک سالی‌های سال‌های گذشته را یکی از دلایل اصلی مهاجرت روستاییان به شهرها و به خصوص شهر کرمان عنوان کرد و گفت: کمبود فضای آموزشی مناسب یکی از چالش‌های اساسی آموزش و پرورش در استان و به خصوص شهر کرمان است.

برپایه این گزارش صبحگاه مشترک اداری با حضور محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، جمعی از شورای معاونان و کارکنان حوزه ستادی، نواحی یک و دو، عشایری و استثنایی در محل سالن اجتماعات شهید ایرانمنش اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :