20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ۱۸:۴۲:۲۶
کد مطلب:  679834
رئیس اداره مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان:
نقش مدارس غیردولتی در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت غیر قابل انکار است

رئیس اداره مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: مدارس غیردولتی به عنوان باز و با کمک کننده در کنار مدارس دولتی، نقش اساسی در پیشبرد اهداف کلان تعلیم و تربیت دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، فریبا اسکندرزاده صبح سه شنبه ۲۳ مرداد ماه ۹۷ در ششمین جلسه شورای هماهنگی نمایندگان موسسان مدارس غیردولتی استان کرمان در شهرستان شهربابک، گفت: در استان کرمان بیش از ۱۶۰۰ نیرو در مدارس و مراکز غیردولتی مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه باید به نیازهای دانش آموزان در تمامی دوره های تحصیلی توجه شود، افزود: باید مهارت ها را به کلاس درس بیاوریم و کلاسی پویا و بانشاط برای تربیت دانش آموزان شکل دهیم.

اسکندری زاده کار کارشناسان و موسسان مدارس و مراکز غیردولتی را نظارت و هدایت عنوان کرد و گفت: انتقاد پذیری یکی از عوامل رشد و پیشرفت در کار ها محسوب می شود که اداره مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان انتقاد پذیری را سرلوحه کار خود قرار داده است.

رئیس اداره مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان به تحصیل بیش از ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس و مراکز غیردولتی استان کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: رعایت استانداردهای نوسازی مدارس برای ظرفیت کلاس های درس در مدارس و مراکز غیر دولتی باید اولویت همه موسسان این مدارس قرار گیرد.

وی گفت: هیچ کدام از مدارس و مراکز غیر دولتی اجازه ندارند نیروهای بدون گزینش را در این مدارس جذب کنند، لذا با موسسان و مدیران مدارسی که از نیروهای که صلاحیت معلمی را ندارند و تاییدیه گزینش را دریافت نکرده اند برخورد خواهد شد.

فریبا اسکندری زاده با بیان اینکه باید در راستای ارتقای مدارس و مراکز غیر دولتی قدم برداریم، گفت: اجرای پروژه مهر یکی از رویدادهای مهم آموزش و پرورش است باید در مدارس غیر دولتی برای اجرای آن تلاشی مضاعف صورت گیرد و تمام برنامه‌های آن با جدیت دنبال شود.

رئیس اداره مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان، اظهارکرد: مدارس چه دولتی، چه غیر دولتی و یا هر نوع دیگر، مکان مقدسی است که نقطه آغاز علم آموزی هر فردی در جامعه محسوب می شود که تنها هدف آن ارتقای سطح سواد دانش آموزان و همچنین تربیت و پرورش آنان در محیطی پاک و سالم است.

برپایه این گزارش ششمین جلسه شورای هماهنگی نمایندگان موسسان مدارس غیردولتی استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، فریبا اسکندر زاده رئیس اداره مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان و جمعی از کارشناسان و مدیران حوزه ستادی و نمایندگان موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی سراسر استان در شهرستان شهربابک برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :