20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ۲۰:۲۰:۲۹
کد مطلب:  679848
نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی:
آموزش و پرورش همیشه با کسری بودجه مواجه است/ استان کرمان در توسعه مراکز رفاهی و درمانی فرهنگیان در کشور پیشتاز است

نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و کمبود بودجه ای که در آموزش و پرورش وجود دارد استان کرمان در توسعه مراکز رفاهی و درمانی و جذب درآمدهای اختصاصی در کشور پیشتاز است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، علی اسدی صبح سه شنبه ۲۳ مرداد ماه ۹۷ در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شهربابک با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: تمامی مشکلات در آموزش و پرورش قابل حل است در صورتی که از عزمی ملی در این باره صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید به سمتی برویم که اقتصادمان را به معنای واقعی خصوصی سازی کنیم، گفت: کمک های مالی و اعتبارات دولتی توان پاسخگویی به مشکلات دستگاه عظیم تعلیم و تربیت و کشور را ندارد و با وضعیت اعتباری موجود در آن برای پیشرفت باید در آن تغییرات اساسی صورت گیرد.

اسدی خصوصی سازی کارها و برون سپاری به بخش خصوصی را یکی از راه‌های مهم عنوان کرد و اظهار داشت: خصوصی سازی یکی از راه هایی است که باید نظارت جدی بر روی آن صورت گیرد.

نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی یکی از وظایف نمایندگان مجلس را نظارت بر اجرای صحیح قانون عنوان کرد و گفت: باید نظارت‌ها به صورت قدرتمند صورت گیرد و از تمامی امکانات به نحو احسن استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه باید برای ارتقای شهر و جایگاه معلمان قدم برداریم، افزود: توجه به بخش معیشت و منزلت معلمان باید در دستور کار همه مسئولان کشور قرار گیرد و آموزش و پرورش به عنوان یک اولویت اصلی باشد.

علی اسدی خاطرنشان کرد: باید مراکز خدماتی و رفاهی فرهنگیان در سراسر کشور توسعه پیدا کند تا فرهنگیان بدون دغدغه و با هزینه‌های کم بتوانند از آن مراکز استفاده کنند.

نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی به مشکلات آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات عدم اختصاص بودجه به آموزش و پرورش بر اساس عملکرد است، بنابراین آموزش و پرورش همیشه با کسری بودجه مواجه است و نتوانسته است نیازهای خود را برطرف کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در ششمین جلسه شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی استان کرمان، تاکید کرد: باید نقش نظارتی بر مدارس غیردولتی را افزایش دهیم زیرا بعضی از مدارس شهریه مصوب را دریافت نمی‌کنند و بیش از آن مقدار از والدین به عنوان شهریه پول دریافت می کنند.

اسدی گفت: در برنامه ششم توسعه و در راستای کوچک سازی دولت سالانه ۵ درصد از منابع انسانی وزارتخانه ها کاهش پیدا میکند آموزش و پرورش هم در همین راستا قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید اجرای کارها به صورت کارشناسی شده باشد، اظهار داشت: باید در ساماندهی نیروی انسانی و توزیع آن در مناطق استان نهایت دقت صورت گیرد تا بار مالی آن برای دولت در این شرایط کنونی کم شود.

وی گفت: باید قوانین مدارس غیردولتی بازنگری شود تا بسیاری از مشکلات امروزی این مدارس مرتفع گردد.

اسدی ادامه داد: استان کرمان در جذب درآمدهای اختصاصی و توسعه مراکز خدماتی رفاهی و درمانی فرهنگیان در کشور پیشتاز بوده است و در شرایطی که آموزش و پرورش کشور با کسری بودجه مواجه است، جذب درآمدهای اختصاصی در آموزش و پرورش باید افزایش پیدا کند.

بر پایه این گزارش جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شهربابک با حضور علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، حجت الاسلام و المسلمین انصاری امام جمعه شهربابک و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش شهرستان شهربابک برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :