21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۵:۳۰:۰۰
کد مطلب:  679851
دیدار نمایندگان نهمین دوره مجلس دانش آموزی استان کرمان با مدیرکل آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با نمایندگان نهمین دوره مجلس دانش آموزی دیدار و اعتبارنامه های آنان را تقدیم کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان بعد از ظهر امروز با نمایندگان برگزیده مجلس دانش آموزی استان کرمان و برآوردی رئیس سازمان دانش آموزی استان و کارشناسان این سازمان دیدار کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان مقوله مشارکت جویی دانش آموزان را یکی از اهداف مجلس دانش آموزی بیان کرد و گفت: یکی از مسائل اصلی جامعه میل به مشارکت جویی است که به عنوان یک سرمایه گذاری اجتماعی محسوب می شود و اعتماد نیز از ارکان اصلی سرمایه اجتماعی شمرده می شود که باید پایه های آن را در آموزش و پرورش جست و جو کرد.

وی تربیت اجتماعی را از دیگر اهداف مجلس دانش آموزی دانست و اظهار کرد: یکی از رسالت های مجلس دانش آموزان تربیت اجتماعی دانش آموزان است تا آینده جامعه را تعیین کند و از طرف دیگر مهارت آموزی در عرصه های مختلف از مسائل ضروری است که آموزش و پرورش باید به تمرین مهارت هایی در ارتباط با خانواده، فضای مجازی، همسالان و مسائلی از این قبیل بپردازد.

اسکندری نسب ضمن ابراز خرسندی از انتخاب این دانش آموزان نخبه و برگزیده، اظهار کرد: امروز آموزش و پرورش به تفکر و نیروی جوانی شما نیازمند است و شما دانش آموزان می توانید زبان گویای سایر دانش آموزان استان کرمان در مجلس دانش آموزی کشور باشید و با توجه به نگاه خاصی که به استان کرمان وجود دارد از شما انتظار می رود که بتوانید نقش خوبی را در مجلس دانش آموزی ایفا نمایید.

وی ادامه داد : نقش دانش آموزان در مجلس دانش آموزی نه نقش تقیینی صرف و نه نقش تشریفاتی است بلکه یک نقش مشورتی را به عهده دارند که می توانند مسائل مهم و خواست دانش آموزان را در یک مجمع عمومی مطرح و به عالی ترین مقام وزارت و همچنین دبیرخانه مجلس که زیر نظر نهاد ریاست جمهوری است پیشنهاد دهند و باید از این فرصت استفاده مناسب شود.

لازم به ذکر است: نمایندگان مجلس استان فردا جهت شرکت درجلسه ی توجیهی و آشنایی با قوانین مجلس دانش آموزی به استان فارس اعزام خواهند شد.

در انتهای این مراسم اعتبارنامه های نمایندگان مجلس دانش آموزی استان کرمان توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان به آنها اهداء گردید.

به اشتراک بگذارید :