20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ ۱۴:۱۵:۱۹
کد مطلب:  680394
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
برافراشتن پرچم دانایی در کشور، رسالت نهضت سوادآموزی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: در استان کرمان ۲۰ شرکت و موسسه غیر دولتی امر فعالیت های سواد آموزی را در سراسر استان برعهده دارند و رسالت نهضت سواداموزی برافراشتن پرچم دانایی در کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب صبح چهارشنبه ۲۴ مردادماه ۹۷ در جلسه مدیران شرکت ها و موسسات بخش غیردولتی حوزه معاونت سوادآموزی استان، گفت: سواد آموزی یکی از سیاست ها و ماموریت های دستگاه عظیم تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به اهمیت سواد آموزی در جامعه، وجود افراد باسواد در جامعه را مهم و ضروری دانست و افزود: ارتقا و توانمند سازی آموزش دهندگان باید سرلوحه کار همه دست اندرکاران حوزه سواد آموزی قرار گیرد.

اسکندری نسب گفت: سواد آموزی در مسیر پایان دادن به فقر مطلق و ارتقای رفاه عمومی مردم، نیازی بنیادی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان علم آموزی را دروازه ارتباط با جهان هستی دانست و خاطر نشان کرد: تنها راه ارتباط با عالم هستی برای فهم عمیق اصرار آن، علم است.

وی علم را لازمه پیشرفت جوامع انسانی عنوان کرد و گفت: هر ملتی که در جهان بشری از علم بیشتری برخوردار باشند بهره وری بیشتری را نسبت به سایر ملل از جهان دارد.

اسکندری نسب به اهمیت سواد آموزی توسط پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: هدف پیامبر هدایت مردم به سوی بهشت و کمال بود و همواره بر سواد آموزی مسلمانان تأکید داشت.

به اشتراک بگذارید :