13 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۴ ۱۵:۱۲:۴۴
کد مطلب:  685603
برای نخستین بار در کشور؛
طرح بازگشایی آزمایشی مدارس آذربایجان غربی اجرا شد

طرح آزمایشی بازگشایی مدارس در کشور برای نخستین بار در آذربایجان غربی به عنوان تمرین ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی، فضای آموزشی و پرورشی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیر کل، معاونان و مدیران مناطق 24 گانه آموزش و پرورش آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ابراهیم محمدی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در فرایند اجرای این طرح گفت: استقرار پایه دوازهم از حیث نیروی انسانی و فضا مشکلاتی را پدید آورده است و این مشکلات با تلاش نیروهای ستادی و مدیران مناطق و معاونان رفع می شود و یک مهر در استان با قدرت و قوت  شروع می شود.

محمدی افزود: انتظار می رود تا به امروز توزیع کلاسهایی که از سوی معاونت برنامه ریزی و نیروی انسانی به مناطق ابلاغ شده در مقاطع مختلف انجام و کلاس بندی کامل شده باشد.

وی اظهار داشت: در بحث ساماندهی و سازماندهی نیز سعی می شود اگر مشکلی وجود داشت با یاری مسئولان  استانی و وزارت رفع شود.

محمدی با اشاره به بحث میزان نیروی انسانی تفاهم شده با مناطق بیان کرد: انتظار می رود هم از نظر گروه معلم و هم از جهت کارکنان پشتیبانی این تفاهم نامه مورد توجه باشد و خارج از تفاهم نامه کار خاصی انجام نشود و هر نیرویی تخصیص داده می شود فعالیتها در قالب تعریف های انجام شده در این تفاهم نامه باشد.

وی بیان کرد: اگر تغییراتی در خارج از موارد طرح شده در این تفاهم نامه در حوزه نیروی انسانی و کلاس بندی و نقل و انتقال مناطق رخ داده باشد در نیروی انسانی مورد نظر مناطق لحاظ می شود.

محمدی افزود: ساماندهی بهینه نیروی انسانی و آغاز سال تحصیلی مطلوب مد نظر است و این تلاش حتما نتیجه بخش خواهد بود .

وی با بیان اینکه انتظار می رود کارهای مطلوبی در زمینه تعمیر و تجهیز در استان رخ داده باشد گفت: اعتبار خوبی از سوی معاونت پشتیبانی به مدارس جهت تعمیر و تجهیز اعطا می شود.

محمدی بیان کرد: امیداست برای تمامی حوزه ها در قالب تفاهم نامه و شیوه نامه ای که به صورت مدرسه محور تدوین شده تخصیص نیرو در حوزه های مختلف اتفاق بیافتد.

وی اضافه کرد: سازماندهی و سازماندهی نیروها در مقاطع مختلف بحث دیگری است که باید اتفاق افتاده باشد و اگر در جایی باقی مانده سعی می شود به اتمام برسد.

وی گفت: تکمیل پستهای اداری نیز سعی می شود تا پایان شهریور به اتمام برسد تا در طول سال مجبور به جابجایی نیرو از مدرسه به اداره نباشیم.

به اشتراک بگذارید :