6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ ۱۱:۵۱:۰۰
کد مطلب:  694005
نمایش آثار قدیمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت روز ملی سینما

به مناسبت روز ملی سینما چهارشنبه (۲۱ شهریور) آثاری از عباس کیارستمی، فرشید مثقالی، نورالدین زرین‌کلک، علی‌اکبر صادقی و... به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه با نمایشگاهی از پوسترهای سینمایی و کتاب فیلم‌های کانون در سینما کانون به‌صورت رایگان به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش؛ 21 شهریور در تقویم رسمی به‌عنوان روز ملی سینما نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ویژه‌برنامه‌ای آثاری از تولیدات قدیمی‌اش را برای تمامی علاقه‌مندان سینما به‌ویژه سینمای کودک به نمایش می‌گذارد.

اکران فیلم‌های این برنامه از ساعت 10 صبح تا 19 روز چهارشنبه (21 شهریور) در سالن سینما کانون و به‌صورت رایگان برای تمامی گروه‌های سنی است و در این برنامه آثاری از نورالدین زرین کلک، مسعود کیمیایی، امیر نادری، علی‌اکبر صادقی، ناصر تقوایی و نعمت حقیقی به نمایش درمی‌آید.

همچنین بخش ویژه در دو برنامه به مروری بر فیلم‌های کوتاه عباس کیارستمی از ساعت 12 تا 12:45 و مروری بر آثار فرشید مثقالی از ساعت 17 تا 18:30 اختصاص دارد.

در بخش جنبی نیز نمایشگاهی از پوسترهای قدیمی و کتاب فیلم‌های انتشارات کانون برگزار می‌شود.

در این مرکز در بخش دو کارگاه ساخت پویانمایی برای کودکان و تمامی علاقه‌مندان این رشته از ساعت 10:30 تا 12:30 صبح و 15:30 تا 17:30 بعدازظهر با حضور هدی اثناعشری، پویانما و مدرس دانشگاه و مهرانگیز اخوی، مربی مسئول مرکز شماره‌ی 25 کانون تهران برگزار می‌شود.

شایان‌ذکر است، ویژه‌برنامه‌ نمایش فیلم‌های کانون چهارشنبه (21 شهریور) از ساعت 10 تا 19 در سالن سینمای مجتمع کانون پرورش فکری کانون واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه‌ی چهارم برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :