9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ ۰۸:۴۱:۰۹
کد مطلب:  5tWz44ZQ
معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش:
تقدیر از پیشکسوتان امور تربیتی اصلی ترین برنامه است

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش گفت: اگر از بزرگان تربیتی در آموزش و پرورش تکریم و تجلیل شود بزرگترین کار تربیتی صورت گرفته است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و  روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از پانا، حمیدرضا کفاش در همایش تجلیل از پیشکسوتان امور تربیتی استان ها که امروز عصر 11 اسفند در کانون پرورشی فکری کودکان برگزار شد اظهار کرد: در سال اول از پیشکسوتان تربیت، در سال دوم از 411 شهید امورتربیتی و امسال از 64 پیشکسوت امور تربیتی تقدیر کرده ایم.

وی ادامه داد: در سه سال اخیر احیای مرکز دارالقرآن ها با 100 درصد رشد از افتخارات آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش بيان کرد: ائمه جماعات و روحانی مدارس با 150 درصد رشد، طرح امام شناسی ، مصباح الهدی برای آشنایی با سبک زندگی ائمه معصومین با 100 درصد رشد و تعداد کتاب یاران دانش آموز با 150 درصد رشد از برنامه های آموزش و پرورش بوده است .

کفاش تصریح کرد: تعداد کتابهای موجود در کتابخانه مدارس با 66.77 درصد رشد، اردوی دانش آموزان زیارت اولی به مشهد با 140 درصد رشد، برگزاری آزمون های مشاوره ای و بهداشت روان با 200 درصد رشد از جمله فعالیت های دیگر بوده است .

وی افزود: توانمندسازی روانی اجتماعی دانش آموزان با 200 درصد رشد ، ساماندهی آموزش دانش آموزان در تشکلات پیشتازان و فرزانگان با 349 درصد رشد، برگزاری علمی فرهنگی زیارتی با 481 درصد رشد، فعالیت های دیگر ما بوده است .

وی اعزام دانش آموزان به عتبات عالیات با 100 درصد رشد را از فعالیت های معاونت پرورشی خواند و گفت: بیش از 100 شاخص در سه سال اخیر با کمبود اعتبار در دولت تدبیر و امید با راهنمایی و هدایت وزیر آموزش و پرورش رشد چشم گیری داشته است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش گفت: امیدواریم از سال 95 با توجه و عنایت بیشتر به حوزه تربیت شاهد تحولی شگرف در فعالیت تربیتی و با نشاط سازی مدارس باشیم.

کفاش خاطرنشان کرد: در راستای سیاست های وزیر آموزش و پرورش در حوزه ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی نقش مربی پرورشی به راهبر تربیتی تغییرکرده و شکل گرفته است.

وی افزود: امروز در استان ها دوره های آموزشی مستمر برای ارتقای کیفیت مربیان و مشاوران پرورشی و اجرای طرح مبین برای 4500 مدیرمدرسه برگزار شده است.

كفاش بیان کرد: 5 هزار ماهنامه تربیت برای ارتقای علمی مربیان مدارس توزیع شده است و بیش از 4 هزار نفر مربی اردویی با گذراندن توقفی، آموزش دیده شده اند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش برگزاری آزمون علمی مشاوران در سراسر کشور را از دیگر حرکتهای آموزش و پرورش برای بهسازی منابع انسانی عنوان کرد.

کفاش فعالیت های این معاونت را در حوزه توسعه مشارکت های مردمی بیان کرد و افزود: با توجه به تقویت تشکلهای دانش آموزی فعالیت های شوراهای این تشکلها ، بهسازی منابع انسانی ، برگزاری شوراهای دانش آموزی و مجلس دانش آموزی با جذب 15 میلیارد از شهرداری که یک سوم آن محقق شده است برای ساخت خوابگاه دانش آموزی در اردوگاه باهنر استفاده شده است .

وی با اشاره به مشارکت 10 میلیاردی زیارت اولی های مشهد گفت: جذب 20 میلیارد برای یاوران نماز در راستای اجرای طرح مبین و جذب 8 میلیاردی برگزاری اردوهای قم و جمکران از جمله مشارکت های مردمی بوده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: جذب حداکثری شورای فرهنگ قرآن در کمیسیون قرآن با بیش از 150 میلیارد ریال، جذب معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در توسعه کتابخانه مدارس با 20 میلیارد ریال و جذب اشخاصی در اردوهای راهیان نور با 100 میلیارد ریال صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: در سومین سال متوالی از حرکت وزیر آموزش و پرورش در راستای تکریم و تجلیل به عنوان اصلی ترین برنامه تربیتی یاد می کنیم . اگر از بزرگان در آموزش و پرورش تقدیر کنیم و بر دستان آنها بوسه بزنیم بزرگترین کار تربیتی را کرده ایم.

کفاش بیان کرد: امسال پس از تقدیر از پیشکسوت تعلیم و تربیت احمدصافی امشب از برگزیدگان استان ها همکاران حوزه آموزش و پرورش ، یاران امور تربیتی، تشکل های دانش آموزی ، خانواده مربیان حوزه امور تربیتی ، آموزش و پرورش شهر تهران، آموزش و پرورش شهرهای تهران، معاونین پرورشی اسبق آموزش و پرورش، مدیران ستادی حوزه معاونت پرورشی و نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات تقدیر خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :