7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ ۱۴:۵۰:۱۰
کد مطلب:  Qmmdr7BF
معاون پرورشی و فرهنگی وزيرآموزش و پرورش خبر داد:
جمع‌آوری کمک‌‌های دانش‌آموزی جشن نیکوکاری در ۸۰ هزار مدرسه کشور

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش از جمع‌آوری کمک‌‌های دانش‌آموزی جشن نیکوکاری در ۸۰ هزار مدرسه کشور خبر داد .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، حمیدرضا کفاش در مراسم برگزاری جشن نیکوکاری که در مجتمع آموزشی متقین برگزار شد، با اشاره به شعار امسال جشن نیکوکاری اظهار كرد : این جشن امسال با شعار «بهار همدلی، شکوه مهربانی» در 80 هزار مدرسه برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش تصریح کرد: جشن نیکوکاری جشنی است مشترک که توسط کمیته امداد و وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادها برگزار می‌شود.

وي خاطرنشان كرد : جشن نیکوکاری در تاریخ‌های 12، 13 و 14 اسفند ماه در سطح کشور برگزار می‌شود به طوری که این جشن در 12 اسفند در مدارس، 13 اسفند در پایگا‌ه‌های کمیته امداد و 14 اسفند در پایگاه‌های نماز جمعه و مسیرهای پیاده‌روی برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزيرآموزش و پرورش با اشاره به افزایش تعداد مدارس جهت برگزاری جشن نیکوکاری خاطر نشان کرد: در سال 91، 30 هزار و 17 پایگاه در مدارس، کمک‌های دانش‌آموزان را جمع کردند که رقم‌های آن به 95 میلیارد ریال رسید. به طوری که در سال 92 تعداد این پایگاه‌ها به 45 هزار و 981 پایگاه رسید و رقم آن نیز به 223 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

کفاش تصریح کرد: در سال گذشته 63 هزار و 169 پایگاه در مدارس کمک‌های دانش‌آموزان را جمع‌آوری کردند که رقم کمک‌ها به 238 میلیارد ریال رسید که با توافق کمیته امداد این کمک‌ها در اختیار دانش‌آموزان نیازمند شناسایی شده قرار گرفت.

وی به افزایش پایگاه‌های مدارس در جشن نیکوکاری در سال‌های آینده اشاره کرد و گفت: امسال 80 هزار پایگاه، کمک‌های دانش‌آموزان را جمع‌آوری می‌کنند که بنا داریم تعداد این پایگاه‌ها را به 105 هزار پایگاه در مدارس برسانیم.

 

به اشتراک بگذارید :