7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵ ۰۸:۱۶:۱۲
کد مطلب:  s2r5awRW
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبرداد:
فعالیت حدود 66 هزار مشاور، مربی و معاون پرورشی در مدارس کشور

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از فعالیت حدود 66 هزار مشاور، مربی و معاون پرورشی در مدارس کشور خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت پرورشي و فرهنگي، حمیدرضا کفاش با بيان اين كه اصلی ترین شعار محوری معاونت پرورشی و فرهنگی، تغییر نقش مربیان تربیتی مدارس از مجریان فعالیت های پرورشی و فرهنگی به راهبران تربیتی است، اظهاركرد : با توجه به نقش الگویی فراگیران در مدارس، مربیان پرورشی می توانند با راهبری تربیتی موضوعات خاص تربیتی و اخلاقی را به دانش آموزان آموزش دهند.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصريح كرد : برای نیل به این هدف جمعیت آماری 17 هزار مشاور، 45 هزار مربی پرورشی و 22 هزار معاون پرورشی در کشور فعالیت می کنند.

وي خاطرنشان كرد : با تشکیل دوره های آموزشی ضمن خدمت وبرگزاری دوره های آموزش های مجازی و سطح بندی مشاوران وآموزش های علوم نوین با رعایت اصول روانشناسی به مجموعه ی مربیان ومشاوران اميدواريم در سال 95 با ارتقاء سطح کیفی مربیان و مشاوران ، فضای بانشاط وشادی رابرای دانش آموزان فراهم کنیم.

كفاش افزود : در حوزه دانش آموزی هم یکی ازاصلی ترین اهداف پیش روی معاونت پرورشی و فرهنگی توسعه و تقویت فعالیت های تشکیلاتی دانش آموزان است که بیشتر فعالیت های مدارس به این تشکل های دانش آموزی واگذار شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت : اصلی ترین شعار محوری ما تغییر نقش مربیان تربیتی از مجریان فعالیت های پرورشی به راهبران تربیتی است و اکنون حدود 66 هزار مربی و معاون پرورشی و مشاور در مدارس کشور فعالیت دارند.

به اشتراک بگذارید :