8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ ۱۱:۵۰:۳۶
کد مطلب:  716401
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان در آئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان؛
افزایش مشارکت اولیا در صورت عدم برگزاری فرمایشی انتخابات انجمن‌های اولیا و مربیان ممکن است

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان در آئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان با اشاره به لزوم افزایش مشارکت اولیا در امور مدارس اظهار کرد: افزایش مشارکت اولیا در صورت عدم برگزاری فرمایشی انتخابات انجمن‌های اولیا و مربیان ممکن است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نور اله عباس پور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان در آئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان در دبیرستان دخترانه دکتر ایوب آزاد حسینی منطقه پنج تهران و با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی برگزار شد، اظهار کرد؛ اصلی‌ترین سرمایه مدرسه جلب اعتماد خانواده‌ها است، مشارکت در امور مدرسه حق والدین است و رفع مشکلات سر راه تحصیل فرزندانشان وظیفه آموزش وپرورش است.

 وی خاطرنشان کرد: موظفیم سازوکارهای لازم برای بهره‌گیری دانش آموزان از مدرسه را فراهم کنیم و ناهماهنگی خانواده و مدرسه باعث سردرگمی تربیت دانش آموزان می‌شود.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان با اشاره به برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان اظهار کرد: باید این انتخابات را از حالت فرمایشی خارج کنیم تا زمینه مشارکت همه اولیا در همه سطوح تصمیم‌گیری فراهم شود.

وی افزود؛ در یک سال اخیر ۱۲۰هزار ساعت دوره  برای خانواده ارائه دادیم و ۱۴۰۰مدرس را به مدرسان آموزش خانواده اضافه کردیم.

 عباس پور از راه‌اندازی زیرساخت سه سامانه الکترونیکی در انجمن اولیا و مربیان خبر داد و اظهار کرد: دو هزار مربی آموزش خانواده را آموزش دادیم و در ۹۰هزار مدرسه در سال جاری انجمن اولیا و مربیان تشکیل دادیم.

 وی از برگزاری دوره‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خبر داد و عنوان کرد: ساماندهی سرویس ایاب و ذهاب با پوشش سه میلیون دانش‌آموز را امسال انجام می‌دهیم.

مدیرکل دفتر مرکزی انجمن اولیا و مربیان در مورد راه‌اندازی خانه اولیا در مدارس کشور گفت: تدوین حقوق انجمن‌ها، آموزش طرح نماد در ۶هزار مدرسه و گفتگوی بین نسلی در ۱۲استان و تدوین برنامه جامعه آموزش خانواده ازجمله برنامه‌های این دفتر در وزارتخانه است.

به اشتراک بگذارید :