29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵ ۱۵:۱۲:۴۶
کد مطلب:  Ktf5ETt1
معاون پرورشي و فرهنگي وزیر آموزش و پرورش:
در دوران دفاع مقدس ۴۱۱ مربی تربیتی شهيد شده اند

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش‌وپرورش با اشاره به نقش امور تربیتی از بدو تأسیس تاکنون، گفت: در دوران دفاع مقدس ۴۱۱ مربي تربيت شهید شده اد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، حمیدرضا کفاش در همایش فعالان عرصه تربیتی در اردوگاه شهدای دانش آموز مازندران در مشهد با اعلام اینکه امروز از فصل جدید و نوین تربیت سخن می‌گویند، اظهاركرد : باید برای اجرای روش‌های نوین در این حوزه تلاش کرد.

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش‌وپرورش بابیان اینکه امروز تمام برنامه‌های آموزش‌وپرورش بادانش آموزان در مدارس است، تصريح كرد : با اجرای این برنامه‌ها توسط دانش آموزان مربیان نقش راهبردی باید داشته باشند و با این اقدام رقابت بین دانش آموزان ایجاد می‌شود.

وي با بيان اين كه امور تربیتی بايد نقش اجتماعی فعال تري داشته باشد و نباید منتظر دستورالعمل مسئولان بالادستی باشد، خاطرنشان كرد: آماده‌سازی و ایجاد فضای تبلیغات در دوران جنگ برای اعزام نیروها و ساختن کشور بر عهده مربیان تربیتی بود.

کفاش بابیان اینکه نهادها، روحانیت، رسانه، خانواده و صداوسیما در تربیت دانش آموزان سهیم هستند، افزود: همه مسئولان به میزان ظرفیت و پتانسیل خود در تربیت دانش آموزان نقش اساسی دارند و همه در این پازل نقش دارند.

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه تربیت منظومه است و همه در این امر باید فعالیت داشته باشند، گفت: مربی، مشاور، مدیر و والدین به تنهایی نقش اصلی در تربیت دانش آموزان ندارند.

وی بااشاره به نگاه مجموعه‌ای در جریان سازی تربیت لازم است، افزود: نهادهای غیر آموزش‌وپرورش در جریان سازی تربیت نباید حضور کمرنگ داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :