8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۶:۰۲:۱۰
کد مطلب:  730305
در اولین روز از جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی صورت گرفت؛
مشارکت بیش از ۵۸۰ مدیر کانون فرهنگی تربیتی در کارگاه‌های آموزشی

در اولین روز از جشنواره دوسالانه چهارروزه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی سراسر کشور بیش از ۵۸۰ نفر مشارکت کردند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در نخستین روز از دوره ۴روزه سومین جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران ۵۸۳نفر از مدیران کانون‌ها در دوره‌های آموزشی اقتصاد در آموزش‌وپرورش شرکت کردند و آموزش‌های لازمه در خصوص نحوه تولید و فروش محصولات کانون‌ها را فراگرفتند.

در این دوره‌های آموزشی، نقش کانون‌ها در اقتصاد آموزش و پروش و همچنین روش‌های بهینه تولید، بسته‌بندی و عرضه کالاها در کانون‌های فرهنگی تربیتی بررسی و راهکارهایی در این زمینه ارائه شد. در اغلب کانون‌های فرهنگی تربیتی سراسر کشور بسیاری از محصولات ازجمله پوشاک، کیف و کفش، عسل، گیاهان دارویی، میوه‌جات و صنایع‌دستی، هنرهای تجسمی و... تولید می‌شود و شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها پس از موفقیت در آزمون پایانی گواهینامه دریافت می‌کنند.

 

برپایی نمایشگاهی با ارائه هزاران آثار هنری دانش آموزان سراسر کشور

 

همچنین در جشنواره دوسالانه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر و در راستای حمایت از کالای ایرانی، نمایشگاهی با هزاران آثار در رشته‌های هنری دستی و تجسمی و سایر رشته‌های مختلف در سالن پوریای ولی برپاشده است.

بر اساس این گزارش؛ در این نمایشگاه‌ها علاوه بر ارائه آثار بسیاری از مهارت‌ها توسط دانش آموزان در غرفه‌ها اجرا می‌شود که می‌توان به اجرای موسیقی و سرودها و آوازهای محلی، طراحی، نقاشی، سفال کاری، قالی‌بافی، پخت انواع، آش، نان و شیرینی‌های بومی در هریک از غرفه‌های استان‌ها، انواع بافتنی‌ها و... اشاره کرد و استان‌ها با ارائه آثار و دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی به ارائه فرهنگ بومی خود در این جشنواره می‌پردازند.

علاقه‌مندان می‌توانند از روز یکشنبه 20 تا چهارشنبه 23 آبان ماه از ساعت 9 الی 19 با مراجعه به اردوگاه شهید باهنر تهران از این نمایشگاه بازدید نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :