23 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ ۱۸:۰۰:۵۵
کد مطلب:  731049
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی ؛
تقویت کانون ها راه نجات دانش آموزارن از آموزش محوری / رفع موانع ارتباط مدارس با کانون ها

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی با اشاره به اینکه تقویت کانون ها راه نجات دانش آموزارن از آموزش محوری است، بر رفع موانع ارتباط مدارس با کانون ها تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز سیدمحمد بطحایی در  حاشیه  بازدید از سومین نمایشگاه دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران با تبریک ایام ربیع الاول اظهار کرد: بارها مطرح کردیم که آموزش و پرورش  باید بخش عمده فعالیت هایش را به آموزش  مهارت ها اختصاص دهد.

وی افزود: امروزه در نظام تعلیم وتربیت سهم کمتری به توسعه مهارت ها  اختصاص یافته است البته خیلی از نظام های آموزشی دنیا نیز به این نتیجه رسیده اند که مدرسه باید به کانون آموزش های اجتماعی تبدیل شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سهم عمده ای از آموزش های مدرسه باید صرف آموزش مهارت ها شود، آموزش وپرورش دولت دوازدهم  به دنبال افزایش سهم مهارت آموزی در سبد یادگیری است.

وی با اشاره به بازدید از نمایشگاه خاطرنشان کرد: در این غرفه ها بخشی از مهارت ها به نمایش در آمده استوبسیار خوشحال شدم که بخش هایی از آموزش ها به مهارت ها اختصاص یافته است.

 بطحایی اظهار کرد: سی سال است کانون ها ایجاد شده اما چنانکه باید  در جذب دانش آموزان موفق نبوده اند امروزه بخش عظیمی از بودجه و همچنین بخشی از مدرسه و فضاهای آموزشی ما باید به فعالیت های کانونی اختصاص یابد.

وی گفت؛ امیدوارم با تلاش معاونت پرورشی موانع توسعه کانون ها باید برطرف شوند، فراموش نکنیم  باید زمینه حضور بیشتر دانش آموزان در کانون ها را فراهم کنیم، لذا باید راهکارهایی برای تقویت و توسعه روابط کانون ها با مدارس برنامه ریزی کنیم.

 عضو کابینه تدبیر و امید تصریح کرد: راه نجات بچه ها از این وضعیت آموزش محوری تقویت کانون ها هستند بنابرین باید موانع ارتباط مدارس با کانون ها و همچنین مشکلات  پست های اداری کانون ها رفع شود.

وی ادامه داد: تا زمانی که کانون در یک فضای بسته باشد موفق نمی شود بلکه باید دائما با مدرسه در ارتباط باشند تا شاهد موفقیت کانون ها باشیم.

گفتنی است؛ نمایشگاهی از دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی سراسر کشور از ۲۰تا ۲۳آبان ماه در اردوگاه شهید باهنر دائر می باشد وزیر آموزش و پرورش در بدو ورود به اردوگاه، از غرفه های مختلف استان ها بازدید واز نزدیک با تولیدات، آثار و خلاقیت های دانش آموزان آشنا شدند و از کتاب های جدیدالتالیف  انجمن ها رونمایی کرد.

به اشتراک بگذارید :