8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۵:۵۵:۳۵
کد مطلب:  736017
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در دومین جشنواره دانایی توانایی ؛
همه جامعه جزء خانواده بزرگ آموزش وپرورش هستند

مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در دومین جشنواره دانایی توانایی با اشاره به حضور معلمان در دورترین نقاط کشور گفت؛ همه جامعه جزء خانواده بزرگ آموزش وپرورش هستند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اشرف بروجردی در دومین جشنواره دانایی توانایی و آئین تجلیل از ۳۰۰ دانش آموز برتر مسابقات کتابخوانی در تالار قلم کتابخانه ملی اظهار کرد:

همه جامعه جز خانواده بزرگ آموزش وپرورش است و اینطور نیست که تنها بخشی از جامعه با آموزش وپرورش  سر و کار داشته باشد،لذاخانواده بزرگ آموزش و پرورش همه مردم ایران را شامل می شود و پدران، مادران و فرزندان که در وادی دانش گام برمی دارند جز این خانواده هستند.

وی آموزش وپرورش  را در جای جای ایران فعال دانست و تصریح کرد:  سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران این آمادگی را دارد تا دانش آموزان بتوانند از این فرصت پیش آمده بهره مند شوند.

مشاور ریاست جمهوری افزود: معتقدم دانش آموزان کشتزاری هستندکه اندیشه را معنا می بخشند و می توانند رشد و شکوفایی را برای آینده سرزمین به ارمغان آورند.

بروجردی خاطرنشان کرد: همه افراد حتی در دورترین نقاط کشور که کار آموزش را برعهده دارند در بخش هدایتگری فعالیت می کنند.

وی در خصوص سرانه مطالعه در ایران اظهار کرد: برای تعیین سرانه مطالعه باید ابتدا هدف مطالعه مشخص شود اما تا کنون کار تحقیقی دقیقی در این زمینه انجام نشده است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: معیار مشخص سرانه مطالعه به افراد بستگی دارد و مطالعه آزاد هر فرد بیانگر این سرانه است.

وی تصریح کرد: دانش آموزان  باید اهمیت بیشتری به مطالعه بدهند و پس از مطالعه یک کتاب اطلاعات آن را به دیگران منتقل کنند البته می توانند کتابی را که مطالعه کردند را نیز به دیگری بدهند تا او نیز مطالعه کند.

به اشتراک بگذارید :