13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ ۱۰:۳۱:۰۴
کد مطلب:  737983
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور مطرح کرد:
هنرستان‌سازی حرکت جدید جامعه خیرین مدرسه‌ ساز کشور

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور هنرستان سازی را حرکت جدید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور عنوان کرد و گفت: حدود 21 سال پیش در کنار جوار ملکوتی حضرت رضا (ع) با تعداد اندکی از خیرین عهد بستیم که این کار خیر را آغاز کنیم و امروز دوباره در کنار حرم امام رضا (ع)، تجدید عهد خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی و به نقل از پانا محمد رضا حافظی با بیان اینکه حرکت جدید دیگری را آغاز کرده ایم گفت: مقرر شده است به جای دبیرستان‌سازی، هنرستان‌سازی را دنبال کنیم و انشالله این حرکت علمی با طلیعه جدید دنبال خواهد شد تا دانش‌آموزان در این راه نیز به موفقیت‌های بالتری برسند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز گفت: 37 درصد مدارس کشور و به تعبیری 50 درصد مدارس کشور را خیرین احداث کرده‌اند و خیرین با عشق و علاقه در این بخش حاضر شدند تا بستر مناسبی را برای تحصیل فرزندانمان فراهم آورند.

وی بیان اینکه ملت راه پیشرفت و ارتقا را پیدا کرده اند خاطر نشان کرد: نماز ستون دین است اما فضیلت دانش از دین بالاتر است و خیرین در این سال هابستر مناسب فرهنگی را ایجاد کرده اند.

حافظی با اشاره به دیدار جامعه خیرین مدرسه ساز با رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: زمانی که به خدمت آقا رسیدیم گزارشات را خدمت رهبری ارائه کردم که با افتخار با 85 سال سن در این راه حضور یافته امو در داخل کشور و برون مرزها این کار را ادامه می دهیم و این حرکت باید استمرار داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه پس از شکل گیری مجامع خیرین مدرسه‌ ساز کشور کلیه مجامع شروع به شکل گیری کرد گفت: خیرین مسکن ساز، دانشگاه ساز، خیرین سلامت و ... همگی پس از شکل گیری خیرین مدرسه ساز به وجود آمده اند و این حرکت همچنان به لطف شما ادامه دارد. لذا مسئلت دارم تمام عزیزانی که در عرصه مدرسه سازی همچون گذشته در این راه حضور فعال داشته باشند.

حافظی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در عرصه مدرسه‌ سازی فعالیت‌های بسیاری داشته اند و از خداوند متعال مسئلت دارم در این راه همواره مستدام و موفق باشند.

به اشتراک بگذارید :